Yapay Zeka Dünyasında Beklenmedik Gelişme: ChatGPT’nin Geliştiricisi Sam Altman, OpenAI CEO’luğundan Kovuldu!

OpenAI, ünlü sohbet robotu ChatGPT’nin geliştirilmesinde büyük rol oynayan CEO Sam Altman’ın şirketteki görevine son verildiğini duyurdu.

Detaylar ?

Yapay zeka endüstrisinin önde gelen şirketlerinden OpenAI’da oldukça önemli bir gelişme yaşandı.

Ünlü firma, başta ChatGPT olmak üzere birçok yapay zeka modelinin geliştirilmesinde büyük rol oynayan CEO Sam Altman’ın görevine son verildiğini açıkladı.

Şirketin konu hakkında yayınladığı blog yazısında, Altman’ın yönetim kurulunun kararı ile görevinden alındığı, kovulma gerekçesinin ise kurul ile olan iletişiminde samimiyetini kaybettiği ve artık sorumluluklarını yerine getirmediği belirtildi.

‘Bay Altman’ın ayrılışı, yönetim kurulu tarafından yapılan ve yönetim kurulu ile iletişiminde tutarlı bir şekilde samimi olmadığı ve sorumluluklarını yerine getirme kabiliyetini engellediği sonucuna varılan müzakereli bir inceleme sürecini takip ediyor. Yönetim kurulu artık onun OpenAI’ı yönetmeye devam edebileceğine güvenmiyor.’

OpenAI ayrıca, yaşanan beklenmedik değişiklik sonucunda CEO pozisyonuna şirketin güncel CTO’su Mira Murati’nin geçeceğini, bu sırada kalıcı bir CEO için aramalara devam edileceğini bildirdi.

Öte yandan, Sam Altman cephesinden konu ile ilgili ilk açıklama Twitter üzerinden geldi. Sevilen yönetici, OpenAI’da geçirdiği zamanı çok sevdiğini ifade ederken, yakın zamanda ilerleyen süreç hakkında duyurular yapacağını söyledi.

⬇️

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx