Trump’ın eski özel kalem müdürü mahkemeye teslim oldu

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın başkanlığı döneminde özel kalem müdürlüğünü yürüten Mark Meadows, Georgia seçim sonuçlarına müdahalede bulunduğu suçlamasıyla hazırlanan iddianame kapsamında mahkemeye teslim oldu.

AA’nın aktardığına göre Meadows öğleden sonra Georgia’daki Fulton İlçe Yüksek Mahkemesi’ne giderek gözaltı işlemlerini tamamladı. Meadows, teslim olmadan önce 100 bin dolarlık kefalet ödemeyi kabul etti.

Dava dosyasında Mark Meadows’un, Trump’ın Georgia Eyaleti Sekreteri Brad Raffensperger’i “yeterli oyu bulmasına” yardım etmeye çağırdığı görüşmeye dahil olmasıyla bağlantılı suçlandığı belirtildi.

Görüşme kaydında, seçimlerde hile yapıldığını ve kritik eyaletlerden Georgia’daki seçimleri kendisinin kazandığını savunan Trump’ın, “Tek istediğim şey bu; elde ettiğimizden bir fazlası olan 11 bin 780 oyu bulmak istiyorum çünkü eyaleti biz kazandık.” sözleri dikkati çekmişti.

Aynı dava kapsamında yargılanan Donald Trump, pazartesi 200 bin dolar, dün teslim olan avukat Rudy Giuliani ise çarşamba 150 bin dolar kefalet ödemeyi kabul etmişti.

Fulton Bölge Savcısı Fani Willis’in davada suçlanan 19 kişi için verdiği süre cuma dolarken, Trump’ın ilerleyen saatlerde teslim olması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx