Sözleşmesi feshedilen El Ghazi, Mainz 05’e dava açacak

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sonrası Filistin’e destek mesajları attığı için sözleşmesi feshedilen El Ghazi, kulübü Mainz 05’e dava açmaya hazırlanıyor.

Bild’de yer alan habere göre; İsrail karşıtı paylaşımları nedeniyle önce kadro dışı bırakılan ardından sözleşmesi feshedilen Faslı oyuncu hakkını aramak için yasal yollara başvuracak.

TEK TARAFLI FESİH

Bundesliga ekibi Mainz 05 kulübünden yapılan açıklamada, Anwar El Ghazi’nin sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedildiği ve bu fesihin oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar olduğu belirtildi.

Fas asıllı Hollandalı futbolcu, Mainz kulübünü haksız fesih nedeniyle avukatı aracılığıyla dava edecek. Bild’in edindiği bilgilere göre duruşma büyük ihtimalle bu yıl, en erken aralık ayı başında başlayacak.

Kulübü ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı.

‘VİCDAN AZABI DUYMUYORUM’

El Ghazi Instagram hesabından yaptığı açıklamada, “Geçim kaynağımın kaybı, Gazze’deki masum ve savunmasız insanların üzerine salınan cehenneme kıyasla hiçbir şey” ifadelerini kullandı. Mainz yönetimi ise olayın hukuki açıdan inceleme altında olduğunu ifade etti. 28 yaşındaki oyuncu Ajax, Lille, Aston Villa ve PSV’de geçirdiği dönemlerin ardından yaz transfer döneminde Mainz’a katılmıştı.

Mainz, Pazartesi günü yaptığı açıklamada oyuncunun daha sonra sildiği bir paylaşım nedeniyle üzüntü ve pişmanlık duyduğunu belirtmiş ve olay çözüm yoluna girmişti.

Buna rağmen Çarşamba günü yeni bir açıklama yapan El Ghazi, “Pozisyonumdan dolayı pişmanlık ya da vicdan azabı duymuyorum. Söylediklerimle arama mesafe koymuyorum ve bugün ve her zaman, son nefesime kadar, insanlığın ve ezilenlerin yanındayım” ifadelerini kullanınca yıldız oyuncunun kontratı feshedilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx