Seren Serengil İçin Beraat Kararı Çıkınca Hadise “Karaktersiz” Davasından Eli Boş Döndü

Türkiye’nin en sevilen şarkıcılarından Hadise, Seren Serengil’e Söylemezsem Olmaz programında kendisi hakkında söyledikleri yüzünden dava açmıştı. Serengil hakkında 2 yıl 11 aya kadar hapis cezası istenirken, duruşma geçtiğimiz hafta ertelenmişti. Davanın sonucunda Hadise’nin hoşuna gitmeyecek bir karar alındı…

Bir dönem Söylemezsem Olmaz programının sunucularından biri olan Seren Serengil, Hadise ile olan davasıyla gündemden düşmüyor.

Programla ve diğer iki sunucuyla sorun yaşayarak ayrılan Serengil’in, ekranda Hadise hakkında söyledikleri gündem olmuştu. Bunun ardından Hadise, Serengil’e dava açmaya karar vermişti.

Serengil, Hadise ve Ebru Gündeş’in eski eşi Reza Zarrab arasında bir ilişki olduğunu söylemiş, ardından Hadise’ye yönelik bir takım ifadeler kullanmıştı.

Reza Zarrab ile gizli bir ilişkisi olduğu hakkında ithamlarda bulunan ve mesajların ifşa olduğunu dahi söyleyen magazin kanallarını yorumlayan Seren Serengil’e karşı, Hadise dava açmıştı.

Programda olayı yorumladığı sırada Hadise için “karaktersiz, yalancı, mahkemeye verse de bütün pisliklerini” ifadelerini kullanan Seren Serengil’e açılan dava, geçtiğimiz hafta İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmüştü.

Mahkemeye Hadise kendisi katılmayarak avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu’nu yerine vekil olarak gönderirken, Seren Serengil de avukatı ile birlikte duruşmaya katıldı.

Kendini “Karaktersiz kelimesi hakaret değildir” diye savunan Serengil için mütalaada 2 yıl 11 ay hapis cezası talep edilmişti.

Zincirleme ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret’ sıçlarından 2 yıl 11 ay hapis cezası istenen Serengil’in duruşması, avukatın karşı savunma hazırlayabilmesi adına ertelenmişti.

Seren Serengil, bugün duruşmanın sonuçlandığını ve Hadise davasından beraat ettiğini açıkladı.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımda ‘İnsan haklı olduğu zaman ne kadar güzel ve rahat yürüyor. Allah herkese haklılık nasip etsin. Bir davayı daha kazandık. Biz hiçbir zaman suç işlemedik. Biz ahlaki değerlerimize her zaman sahip çıktık, iftira atmadık.’ dedi.

Seren Serengil’in Hadise davasında beraat ettiğini açıkladığı o an:

Ardından avukatı ile birlikte açıklama videosu paylaştı.

Dava bu şekilde kapanmış oldu. Sizce devamı gelecek mi?

Gelin yorumlarda buluşalım! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx