Microsoft Teams, Sohbet İçi Arama Dahil Yeni Özellikler Kazandı

Microsoft, Teams için sohbet içi arama da dahil Aralık 2023 içerisinde uygulamasına eklediği yeni özellikleri ve iyileştirmeleri özetleyen bir açıklama yaptı.

Blog yazısında Teams’de dosya depolamak için yeni bir OneDrive uygulamasının yanı sıra Shifts uygulamasındaki yeni özellikler ve Teams uygulamasının artık sanal masaüstleri için genel olarak kullanılabilir olması yer alıyor. Aralık ayında ayrıca kanal duyuruları için yapay zeka aracılığıyla özel arka planlar oluşturmanın yeni bir yolu sunulmaya başladı.

Geçtiğimiz ay Teams kullanıcıları için eklenen başka yeni eklemeler ve iyileştirmeler de vardı. Bunlardan biri, sohbetler ve kanallar için yeni bir “kanalda bul” arama düğmesi içeren yeni bir arama deneyimi. Kullanıcılar artık belirli bir sohbet veya kanalda arama yapmak için bu düğmeye tıklayabiliyor ve arama sonuçlarının sağ taraftaki panelde görünmesini sağlayabiliyor. Kullanıcıların arama sonuçlarını daraltabilmesi için Teams’e “dosyalar”, “grup sohbetleri” veya “ekipler ve kanallar” gibi arama filtreleri de eklendi.

Aralık ayında Teams’e eklenen diğer yeni özellikler arasında, etkinlik akışında kullanıcıların başlangıçta kaçırmış olabilecekleri bir arayanla sohbet başlatmalarına olanak tanıyan yeni bir sohbet düğmesi yer alıyor. Teams’deki Copilot yapay zeka sohbet robotunun kullanıcıları artık daha önce yapmış olabilecekleri sohbetleri görebiliyor.

Microsoft Teams için onaylanmış bir dizi cihaz da açıklandı. Bunlar arasında yeni Logitech Sight video konferans kamerasının yanı sıra HP 960 4K akış kamerası ve daha fazlası yer alıyor.

Microsoft kısa süre önce aylık 320 milyondan fazla aktif kullanıcının Teams uygulama ve hizmetlerine eriştiğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx