Katlanabilir Apple iPhone Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Ortaya atılan son iddialara göre ilk katlanabilir Apple iPhone modeli 2026 ve 2027 yılları arasında piyasadaki yerini alabilir. The Elec‘in haberine göre Apple, 7 inç ila 8 inç arasında olan katlanabilir ekranlı bir cihaz piyasaya sürmeyi planlıyor.

Cihazın katlanabilir ekranının 7 inç ila 8 inç civarında olacağını düşünürsek bunun büyük ihtimalle bir akıllı telefon olmasını bekleyebiliriz. Yani bu, Apple’ın katlanabilir ekrana sahip ilk cihazı değil, aynı zamanda ilk katlanabilir iPhone’u da olabilir. Öte yandan The Elec, bu cihazın bir tablet olduğu ve iPad mini’nin yerini alacağı yönünde söylentilerin dolaştığını söylüyor.

Bildirildiğine göre LG Display ve Samsung Display, geçen yıl Apple’a boyutları 6 inç ile 7 inç arasında değişen katlanabilir ekran panelleri sağladı. Bunu göz önünde bulundurursak şirket yakında çıkacak cihazın katlanabilir ekranlarını aynı iki şirketten tedarik edebilir. Bu iki üreticinin ayrıca gelecek 11 inç ve 13 inç iPad Pro modelleri için OLED paneller üretmeye başladığı da bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx