İstanbul İçin Flaş Çarşamba Uyarısı!

Ülke genelinde serin hava etkili olmaya devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü son olarak Hatay, Bitlis, Van, Antalya, Denizli ve Hakkari için sağanak yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji, iç kesimlerde ise hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece artacağı tahmininde bulundu.

Hava Forum hesabından yapılan paylaşımda 20 Ekim’e dikkat çekildi. Kuzeyden Balkanlardan soğuk havanın güneyden ise Afrika sıcaklıklarının baskı yaptığını ifade eden Hava Forum, Türkiye’nin renginin kırmızılaştığını vurguladı.

Afrika sıcaklıklarının etkili olduğu takdirde 20 Ekim’de termometrelerin 30 dereceyi bulacağı kaydedilen paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“20 Ekim civarı için Afrika’nın Balkanlar’a yaptığı baskı maalesef devam ediyor. Aralarında büyük mücadele var. Balkanlar henüz masadan kalkmadı, direniyor ama haritaya bakın Afrika bırakacak gibi değil. Son tahminlerde Türkiye kırmızı yani sıcak tarafta kalıyor…”

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, önümüzdeki hafta İstanbul için kritik uyarıda bulundu. Orhan Şen, çarşamba gününe dikkat çekerek sel ve taşkın yaşanabileceğini söyledi. Şen, şu paylaşımı yaptı:

“Çarşamba ortalık karışıyor. İstanbul’da şiddetli yağmur var. Gündüz gözüyle sel ve taşkın yapabilir. Sel gece gündüz dinlemiyor. Dere yatağında mısın, bodrum katta mısın ona bakıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx