Dört yılda doğurduğu dört bebeği terk eden anneye 2 yıl hapis istemi

Denizli’de 34 yaşındaki G.K., 19 Ağustos 2023’te Denizli Devlet Hastanesi’nde sezaryenle bir erkek bebek dünyaya getirdi. Doğumun ardından bebeğini hastaneden almadı ve hiçbir iletişim bilgisi bırakmadan gitti. Bunun üzerine Denizli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, inceleme başlattı.

İnceleme sonucu hazırlanan raporda bebeğin evlilik dışı, para karşılığı ilişki sonucu doğduğu, babasının kim olduğu bilinmediği belirtildi. Raporda ayrıca bebeğin annesinin daha önce de bu şekilde 2020- 2023 yılları arasında 3 kez doğum yaptığı, bebeklere bakmak istemediği için kurum bakımına alınması için dilekçe verdiği kaydedildi. G.K.’nin verdiği dilekçelere adres ve telefon numarası yazmadığı, bu nedenle son bebeğin kimliğinin çıkarılamadığı da eklendi.

DHA’nın haberine göre Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, bu rapor doğrultusunda G.K. hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. G.K. verdiği ifadede seks işçiliği yaptığını bu nedenle bebeklerin babalarının kim olduğunu bilmediğini söyledi.

İddianamede G.K.’nin en son dünyaya getirdiği erkek bebeğini hastaneye terk ettiği, hiçbir iletişim ve adres bilgisi bırakmadığı, bu nedenle bebeğin kimliğinin çıkarılamadığı, hastanede solunum sıkıntısı çeken ve ameliyat olması gereken bebeğin kimliği olmadığı için başka bir hastaneye sevk edilemediği belirtildi. Savcılık, G.K.’nin bu eylemleri ile yaşı veya hastalığı dolayısıyla kendisini idare edemeyecek durumda olan ve bu nedenle koruma ve gözetim yükümlülüğü altında bulunan kimseyi kendi haline terk etmek suretiyle suçu işlediği belirtildi. Gülşen K.’nin son terk ettiği bebeği için 2 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianame, Denizli 11’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx