Diyanet personeline yüzde 100 zam

Diyanet’te tüm unvanlardaki vaizlerin ulusal bayram ve genel tatil günlerinde fiili olarak çalıştıkları günler için fazla çalışma ücretleri yüzde 100 artırılacak. Ramazan ayı fazla çalışma ücreti de yüzde 100 artış ile iki katına çıkarılacak.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre, vakıf hizmet kolunda yetkili sendika olan Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen anlaşma sağlanan maddeleri duyurdu. Din hizmetleri sınıfında yer alan sözleşmeli imam hatip ve müezzin kayyımların ek ödeme oranlarında beş puan artış yapılacak. Yaz Kur’an kurslarında 15 olan haftalık ek ders ücreti saati 20 saate çıkarılacak. Sözleşmeli Kur’an kursu öğreticilerine verilen eğitim öğretim yılına hazırlık ödeneğinde artış yapılacak. Kadrolu Kur’an kursu öğreticilerinin yararlandığı gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilmeleri ve idari izin nedeniyle yerine getiremedikleri dersler için alınan ek ders ücretinden sözleşmeli Kur’an kursu öğreticileri de yararlanacak.

Yatılı Kur’an kurslarında görev yapan Kur’an kursu öğreticilerinin gece nöbeti ek ders saat ücreti yüzde 30 artırılacak. Kur’an kursu öğreticilerine eğitim yılı başında öğrenci kaydına ilişkin çalışmalar kapsamında verilen ek ders ücretinde yüzde 30 artış sağlanacak. “Baş” unvanlı kadrolarda görev yapan (baş vaiz, Kur’an kursu başöğreticisi ve baş imam hatip) tüm personelin din hizmetleri tazminatı 10 puan artırılacak. Vaizlerin din hizmeti tazminatı yükseltilecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx