Yüksel Uzel’e veda…

Kanserle mücadele eden Türk sanat müziğinin usta ismi Yüksel Uzel, uzun süredir yaşadığı Güney Afrika’da tedavi gördüğü hastanede 7 Ocak’ta hayatını kaybetmişti.

Cenazesi İstanbul’a getirilen Yüksel Uzel için bugün Yeniköy Camisi’nde ikindi vaktinde kılınan cenaze namazına sanat ve sinema dünyasından ünlü isimler katıldı. Namazın ardından Uzel’in cenazesi, Yeniköy Mezarlığı’na defnedildi.

Cenazede taziyeleri kabul eden kızı Arzu Uzel, annesi için “Bir parçanızı kaybetmiş oluyorsunuz. Annemin kürküyle geldim. Çünkü annem hem anne hem baba oldu bana. Eşi dostu, hayatındaki en büyük zenginlik” dedi.

DEMET AKBAĞ: BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİRİYDİ

Oyuncu Demet Akbağ da “Benim için çok özel, güzel, zarif, çok bilge ve farklı bir kadındı. Çok uzun zamandır hatta ilk genç kızlık yıllarımdan beri tanıdığımdı” ifadesini kullandı.

Uzel ile mesleğe başlangıcından çok önce tanıştığını kaydeden Akbağ, “Kendisiyle tesadüfi bir dostluğumuz var. Benim için çok özel biriydi. Başımız sağ olsun” diye konuştu.

SAFİYE SOYMAN: BAMBAŞKA BİRİYDİ

Şarkıcı Safiye Soyman da yakın arkadaşı Yüksel Uzel için şunları söyledi:

“Çok değerli bir sanatçımızdı. Çok iyi bir büyüğümüzdü. Gerçekten çok kültürlü, bambaşka biriydi. Ağzından bal akardı, altın nağmeler dökülürdü. Çok başkaydı Yüksel’imiz. Johannesburg’da olduğu için, geriden geriye takip edemiyoruz ama Türkiye’ye geldiği zaman mutlaka görüşürdük. Çok üzüldüm onun hastalığına. Allah rahmet eylesin.”

Yüksel Uzel, 80’lerde başta Maksim olmak üzere Türkiye’nin en popüler gazinolarının aranan assolistiydi. 1997’de geçirdiği beyin kanaması sonrası sahneleri bırakarak Johannesburg’a yerleşti ve orada butik otel işletiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx