0

Yeni MediaTek işlemcilerin tanıtım tarihi belli oldu Son yıllarda akıllı telefonlara olan ilginin artması, mobil işlemci pazarını da etkiledi. MediaTek, …

 

MediaTek yaptığı açıklamada, Çin’de yeni Dimensity işlemcilerini duyuracağını doğruladı. Şirket daha önceki açıklamasında, yakında 3GHz Cortex-A78 CPU ile 6nm’lik bir SoC piyasaya süreceğini açıklamıştı. O zamandan beri şirket çip hakkında yeni bir bilgi açıklamadı.

Geçen ay AnTuTu karşılaştırmalarında “alps” kod adlı işlemci 622.409 puan elde ederek merak uyandırdı. Tanıtılması beklenen yeni işlemcilerinden biri olabileceği söyleniyor.

Sızdırılan başka bir bilgi, MediaTek MT6893‘ün 4 x Cortex-A78 CPU ve 4 x Cortex-A55 CPU içeren bir sekiz çekirdekli işlemci olduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca yeni işlemcinin Mali-G77 GPU’ya sahip olduğunu ve LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolamayı desteklendiği ortaya koydu.

MediaTek, geçen yıl 7 adet 5G’ye hazır Dimensity işlemcilerini piyasaya sürdü. Bu nedenle, Tayvan merkezli firmanın, yeni nesil 5G özellikli akıllı telefonlara güç sağlamak için bu yıl da çok fazla modeli piyasaya sunması bekleniyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir