Unutulması Güç Eşsiz Genetik Özellikleri Olan 5 Kişiyi Görünce Çok Şaşıracaksınız

Her insan farklıdır. Kendine özeldir. Ne kadar biri üzere giyinirsen giyin, her vakit farklı görüneceksiniz. Lakin bu çeşitli gen havuzunda, genetik piyango tarafından son derece eşsiz özelliklerle kutsanmış birtakım beşerler var. Bugün size daha evvel görmediğiniz kimi inanılmaz eşsiz genetik özellikler göstereceğiz. Bu bireyler hakikaten özeldir.

DÜNYANIN EN MAVİ GÖZLERİ

Yukarıdaki fotoğraftaki bayanın ismi Jalicia Nightingale. Barbadoslu bu model, koyu derisi ve buz mavisi gözleriyle son derece dikkat cazip görünüyor. Bu kombinasyon dünyanın en hoş yüzlerinden birini ortaya çıkardı. Model, geçmişte görünüşü nedeniyle zorbalığa uğradığını, lakin daha sonra onu kucaklamayı ve kendini sevmeyi öğrendiğini belirtti. Artık kendine mahsus görünümüyle geçimini sağlıyor.

HER EBEVEYNDEN BİR BAŞPARMAK

Hiç kimse tam olarak ebeveynlerine benzemese de, çoğumuz bir formda onlara benziyoruz. Bu adama çok garip bir şey miras kaldı. Ebeveynlerinin her birinden bir başparmak miras aldı. Sol ve sağ baş parmağı boyut ve biçim olarak farklı görünüyor ve üstteki fotoğrafta kendisinin sağında ve solunda görülebilen ebeveynlerininkilere benziyor.

“KEDİ GÖZLÜ” ÇİNLİ ÇOCUK

Yukarıdaki fotoğraf muhakkak o denli görünse de photoshoplu değil. Çin’den gelen bu çocuk, “kedi gözü” lakaplı ender bir durumla dünyaya geldi. Gözleri, sevgili evcil hayvanlarımızın gözleriyle tıpkı dikkat cazip özelliğe sahiptir: karanlıkta görebilir. Etrafındakilere nazaran, gözleri karanlıkta bile parlıyormuş üzere görünüyor.

VİTİLİGO VE RENKLİ GÖZLER

Ugandalı bu çocuk iki eşsiz genetik özellik ile doğdu. Birincisi, cildinin bir kısmında pigmentasyon olmamasına ve beyaz görünmesine neden olan vitiligo ismi verilen bir durumu var. Öbür eşsiz özelliği ise, deri rengine sahip şahıslarda çok ender görülen mavi gözleridir. Kombinasyon onu sahiden eşsiz gösteriyor.

UZUN BACAKLAR VE KOLLAR

İspanya’dan bir aktör olan Javier Botet, Marfan sendromuyla doğdu. Bu sendrom, oyuncunun artık ticari markası olarak kullandığı çok cılız uzuvlara neden olur. Solmuş ve yaşlı bir Melisandre (Game of Thrones), Slender Man yahut The Crooked Man (The Conjuring 2) üzere biraz ürkütücü görünmesi gereken rollere bilhassa düzgün uyuyor. Eşsiz özelliklerini kendi avantajına kullanabildiği için çok mutluyuz!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*