Ünsal Ban’ın sürücüsünün meskeninde arama: Evrak yakarken yakalandılar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı bulunan eski Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban’ın, deniz yoluyla yurt dışına kaçacağı ihbarı üzerine polis takımları harekete geçti.

Ban, 2 gün evvel Muğla’nın Milas ilçesinde kendisine ilişkin olmayan bir araçla seyir halindeyken polis gruplarınca yakalandı.

Şoförü de gözaltına alındı

Ünsal Ban’ın, kendi aracını bırakarak öbür bir araçla hareket ettiği, denetim noktalarından kurtulmak için de farklı güzergahları kullandığı belirtildi.

Yurt dışına kaçmak isterken yakalanan Ban ile birlikte yanında bulunan sürücüsü Ahmet K. de gözaltına alındı.

Polis evrak yakarken yakaladı

Ban ile birlikte Ankara’ya getirilen Ahmet K’nin Asayiş Şubesi Gasp Ofis Amirliğindeki süreçleri sürerken arama yapmak için Gölbaşı ilçesindeki konutuna polis takımları gitti.

Polisler, Ahmet K’nin eşi Neslihan K. ve baldızı Zeynep Naz H.’yi birtakım evrak ve dijital malzemeleri bahçede yakarken yakaladı.

El arabası kullandılar

Yapılan incelemede iki çanta içerisinde yer alan çok sayıda klasör içerisindeki evraklar ile birtakım dijital malzemelerin bahçedeki bir el arabası içerisinde yakıldığı tespit edildi.

İHA’nın haberine nazaran gözaltına alınan Ahmet K’nin eşi Neslihan K. ile baldızı Zeynep Naz H. de Gasp Ofis Amirliğine götürüldü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*