0

Üniversiteler ne zaman açılacak? Son dakika… Üniversiteler açılacak mı?

Normalleşme süreci kapsamında farklı sınıflar birer birer yüz yüze eğitime geçmeye devam ediyor. İlkokul 1. sınıflarda geçtiğimiz haftalarda başlatılan yüz yüze eğitime bu hafta 2.3.4.8 ve 12. sınıflar da eklenmişti. Seyreltilmiş ve aşamalı eğitim devam ederken üniversiteleri de yakından ilgilendiren oldukça önemli iki açıklama geldi. İşte o açıklamalar ve üniversitelerde son durum…

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI? SON DAKİKA GELİŞMESİ!

Dün Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üniversitelerdeki yüz yüze eğitime ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “İnşallah mümkün olan en kısa sürede yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı. “Yeni bir projenin müjdesini paylaşmak istiyorum: YÖK-Anadolu projesi.” diyen Erdoğan, “Bu çalışma Anadolu’daki yeni gelişen üniversiteleri nispeten daha gelişmiş üniversitelerle eşleştirerek, eksikliklerin hızlıca giderilmesini hedefliyor.” diye konuştu.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da aynı şekilde yüze yüze eğitime ilişkin önemli değerlendirmeler yaptı. Bakan Koca, açılan sınıflardaki durumun incelenerek 3 haftalık sürecin değerlendirileceği ve bunun ardından kararların verileceğini belirtti. Buna göre Kasım başında diğer sınıfların yüz yüze eğitimi ile ilgili yeni bir açıklama gelmesi beklenirken olumsuz bir gelişmenin yaşanmaması durumunda üniversitelerde ikinci dönemin yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

 

Durdu Kural

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir