0

Twitter’dan ‘komplo’ hesaplarına büyük temizlik Popüler sosyal medya platformu Twitter, QAnon ile bağlantılı hesapları askıya aldı. 70 binden fazla …

ABD Başkanı Donald Trump destekçiliği ile de bilinen ve komplo teorileri ile gündeme gelen QAnon, Trump’ın şeytana tapan pedofililere karşı mücadele verdiğini öne sürüyor. Daha önce Trump’ın hesabını askıya alan Twitter, bu hareketle bağlantılı hesapları da acımadı.

Twitter, QAnon bağlantılı 70 bin hesabı askıya aldıktan sonra neden olarak ‘zararlı içerikler’ açıklamasını yaptı.

Öte yandan Trump’a Twitter’ın uyguladığı sansürün ardından, diğer popüler sosyal medya platformları Facebook ve Instargram da harekete geçmişti ve Trump’ın hesapları kalıcı olarak askıya alınmıştı.

Trump kendi sosyal medya platformunu kuracak

Twitter’ın Trump destekçilerine ve Trump’a uyguladığı sansürün sonrasında, ABD Başkanı konuya ilgi çekici bir tepki vermişti. Trump, kendi sosyal medya platformunu kuracağını duyurmuştu.

Donald Trump, kişisel Twitter hesabı askıya alındıktan sonra @POTUS hesabından bir dizi açıklamada bulundu. Trump yasakla ilgili, “Bunun olacağını uzun zamandır hissediyordum.” ifadesini kullandı. İfadelerine ekleme yapan Trump, “Çeşitli sitelerle görüşüyoruz ve yakın zamanda büyük bir duyuru yapacağız. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu oluşturma olasılıklarına da bakacağız. Sessiz olmayacağız!” şeklinde çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir