TOKİ müracaatları başladı mı? 81 vilayet TOKİ toplumsal konut porjesi ne vakit başlayacak?

TOKİ toplumsal konut projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un açıklamaları sonrası tekrar gündeme getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hususa ait yaptığı açıklamada, “TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 170 bin vatandaşımızı mesken sahibi yaparak ekonomik, sağlıklı, inançlı konut üretiminde dünyada eşi gibisi olmayan bir muvaffakiyet ortaya koyduk. Ülkemizin 81 kentinde sürat kesmeden toplu konut projelerini sürdürüyoruz. Artık de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağını başlatıyoruz.

İlke sefer konut sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje bitmek üzere. Sıfır atık uyumlu, güç verimli gereçlerle yapılacak bu konut projesinde yenilenebilir güç sistemi kullanılacaktır.

Bu adım son devirde önemli şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacaktır. Şehit yakınları, gaziler ve emeklilere her vakit ki üzere yer ayrılacaktır. Ayrıyeten birinci kere evlenen geçlerimiz de kota sahibi olacaktır.” dedi.

Bunun ardından müracaat yapmak isteyenler, “TOKİ müracaatları başladı mı? 81 vilayet TOKİ toplumsal konut porjesi ne vakit başlayacak?” sorularını gündeme getirdi.

Peki, TOKİ müracaatları başladı mı? 81 vilayet TOKİ toplumsal konut porjesi ne vakit başlayacak? İşte karşılığı..

TOKİ müracaatları başladı mı? 81 vilayet TOKİ toplumsal konut porjesi ne vakit başlayacak?

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesini 81 vilayette başlatacaklarını lisana getiren Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ müracaatlarına ait yaptığı açıklamada, “İnşallah yeni toplumsal konut projelerimizi de önümüzdeki ay prestijiyle, Cumhurbaşkanımızın milletine vereceği büyük bir muştuyla duyuracağız.’‘ tabirlerini kullandı.

Başvuru şartları

18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

Toplu Konut Yönetiminden konut satın almamış olması ve Toplu Konut Yönetiminden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Görev Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

Bir hane halkı ismine yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları sırf bir adet müracaat yapması, gerekmektedir.

Başvuru gelir şartı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde TOKİ eliyle yapılacak konutlardan yararlanmak isteyen vatandaşların hane halkı geliri net 10 bin TL’den fazla olmayacak. Bu sayı İstanbul için 11 bin 500 TL olarak uygulanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*