0

Tesla, iki yeni tasarımcı arıyor ABD’li otomobil üreticisi Tesla, Çin’e kök salmak üzerine kuracağı tasarım stüdyosu için iki yeni tasarımcı…

Söylentilere göre Tesla’nın insan kaynakları departmanı dört aydır sektöre dair araştırmalarını sürdürüyor. Elektrikli otomobil üreticisi 20 veya daha fazla yılda deneyime sahip iki farklı tasarımcı arıyor.

Şu aşamada, ABD‘li otomobil üreticisinin tasarım stüdyosu için planları kesinleşmiş değil. Bazı kaynaklara göre Tesla‘nın bu çabayı daha fazla sürdürüp, sürdürmemeye karar vermeden önce zamana ihtiyacı var.

Ancak ABD merkezli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk‘ın, geçtiğimiz yıl Şangay‘da söylediği;  “Çin’de dünya çapında orijinal bir otomobil tasarlamak ve mühendislik merkezi yaratmanın çok heyecan verici olduğunu düşünüyorum.”  sözleri, atılan adımı destekler nitelikte değerlendiriliyor.

Bazı diğer kaynaklara göre de tasarım direktörünün işe alınmasının akabinde 20 kişilik bir ekipte kadroya dahil edilecek. Ayrıca Çin‘e, büyük bir üretim tesisi kuran ve yüzbinlerce elektrikli araç satan Tesla’nın, ülkeye kök salmak için hazır olduğu da söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir