Terör örgütü üyeliği suçlamasıyla gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest! Türk bayrağıyla poz verdi

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 17 Kasım’da ‘terör örgütü PKK/YPG üyesi olma’ suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Suriyeli şarkıcı Ömer Süleyman’ı operasyonla yakaladı. Süleyman, jandarmadaki işlemlerinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerine teslim edildi. Emniyetteki sorgusunun ardından dün adliyeye sevk edilen Süleyman, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Şanlıurfa'da gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest

“TÜRKİYE’YE ASLA İHANET ETMEDİM”

Ömer Süleyman, serbest kalmasının ardından yakınları ve ailesi tarafından Türk bayrağıyla karşılandı. Türkiye‘yi çok sevdiğini söyleyen Süleyman, “Ben ülkemdeki iç savaşın ardından Türkiye’ye geldim. Avrupa’da Almanya, Fransa ve Amerika’da bana oturma izni verdiler. Ben kabul etmedim. Benim akrabalarımın olduğu Türkiye’de Şanlıurfa‘da yaşamayı seçtim. Bize kapılarını açan Türkiye’ye asla ihanet etmedim” dedi.

Şanlıurfa'da gözaltına alınan Suriyeli şarkıcı serbest

“BANA ÇOK NAZİK DAVRANDILAR”

Açıklamasının devamında “Ben bir sanatçıyım benim siyasetle ve örgütlerle bir bağlantım yoktur” diyen Süleyman, şöyle devam etti: “Jandarma beni telefonla arayarak, bir ifademin olduğunu söyledi. Ben de gittim ifademi verdi. Suçsuz olduğumun anlaşılması üzerine serbest bırakıldım. Gözaltı sırasında görevliler bana çok nazik davrandılar.”

Demirören Haber Ajansı / Ali Leylak – Magazin Haberleri

Haberi KaydetBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir