0

Telegram kurucusundan Android açıklaması Telegram platformunun kurucu isimlerinden Pavel Durov, Apple ve Google’ın diğer şirketler kadar tehlikeli…

WhatsApp’ın kullanıcı verilerini Facebook ve türevleri ile paylaşacağını açıklamasından sonra, WhatsApp alternatifi olan uygulama arayışına giren kullanıcılar, Telegram, Signal ve BİP gibi uygulamaları indirdi.

Telegram yaratıcısı Pavel Durov, bu durumun başka bir gerçeği de ortaya çıkardığını düşünüyor. Bahsettiği gerçek ise, bir şirketin tekel haline gelmesinin doğal sonuçları. Bu duruma örnek olarak da Twitter’ın Donald Trump’ı kalıcı olarak engellemesini gösteren Pavel Durov, Apple ve Google’ın en az diğer şirketler kadar tehlikeli olduğunu açıkladı.

Durov’un yaptığı açıklamalara göre, teknoloji şirketlerinin en tehlikelisi Apple. Bunun nedeni olarak milyonlarca kullanıcının, her an bir kısıtlamayla karşı karşıya kalabileceğini belirten Durov, Android kullanmanın daha mantıklı olduğunu söylüyor.

Telegram kurucusu, “Neden Android?” sorusunun cevabına ise işletim sisteminin açık kaynak kodlu olmasının büyük bir avantaj olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir