0

Sony’nin elektrikli otomobili yollarda Oyun konsolları ile popüler teknoloji markası, CES 2020’de sergilediği elektrikli otomobili Sony Vision…

Geçen yılın ortasında ise Sony, elektrikli otomobili Vision-S‘i bir prototipten daha çok gerçeğe yakınlaştırmak istediğini açıkladı. Ayrıca Temmuz ayında teknoloji firması, EV otomobilini 2020‘nin sonunda test etmeyi planladığını da duyurdu.

Aradan geçen zamanın ardından ise Sony, dediğini yaptı ve elektrikli otomobilini yollarda test etmeye başladı. CES 2021 açılış konuşmasında Vision-S ile ilgili önemli bir güncellemeden bahsetmeyen Sony, Aralık ayında EV aracını Avrupa‘da test ettiğini gösteren bir video klibi yayınladığını ifade etti.

İlk kez CES 2020‘de sergilenen ve CES 2021 ile de yollarda test edilmeye başlanan Sony Vision-S, iki adet 200kW motora sahip. Ayrıca otomobil 4.8 saniyede 100 kmh hıza ulaşabiliyor. Ek olarak Sony’nin CES 2020‘de belirttiği üzere otomobil seviye 2 otonom sürüşe de sahip. Ancak Sony, gelecekte otomobili daha da otonom hale getirmek istediğini belirtiyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir