Son dakika: Merkez Bankası’nda 3 üst düzey isim görevden alındı, dolar rekor kırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrasında Merkez Bankası’nda üç üst düzey yetkili görevden alındı. Gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alınan isimler oldu. Başkan Yardımcılığı’na Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu üyeliğine ise Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı. Merkez Bankası’nda bayrak değişimine piyasalar hızlı tepki verdi.

DOLAR REKOR TAZELEDİ

Karar öncesi 9,07 seviyelerinde bulunan dolar, kararın yayınlanmasıyla birlikte gece yarısı 9,18’e fırlayarak rekor tazeledi. Dolar yeni günde ise rekor seviyelere yakın seyrediyor. Kur saat 10.50 itibarıyla 9,14’ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda euro 10,62’ten, sterlin ise 12,53’ten işlem görüyor.

ALTINDA YÜKSELİŞ SÜRÜYOR

Dolardaki yükselişe paralel olarak hareket eden altında da benzer bir durum yaşanıyor. Hızlı bir yükseliş eğilimine giren altının gram fiyatı şu sıralar 527 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 864 lira, 3.521 liradan satılıyor.

GÜNCEL DÖVİZ VE ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Merkez Bankası'ndaki görevden almalar sonrası dolar 9.16'ya yükseldiMerkez Bankası’ndaki görevden almalar sonrası dolar 9.16’ya yükseldi Son Dakika: Merkez Bankası'nda 3 üst düzey isim görevden alındıSon Dakika: Merkez Bankası’nda 3 üst düzey isim görevden alındı Dolardaki rekorun ardından dikkat çeken görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kavcıoğlu'nu kabul ettiDolardaki rekorun ardından dikkat çeken görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kavcıoğlu’nu kabul etti Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı'na atanan Taha Çakmak kimdir? İşte merak edilen kariyeriMerkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanan Taha Çakmak kimdir? İşte merak edilen kariyeri

Son dakika: Merkez Bankası'nda 3 üst düzey isim görevden alındı, dolar rekor kırdıHaberler.com – Ekonomi Haberleri Mesut Şahin Mesut Şahin [email protected] Haberler.com – Ekonomi Haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı görüşmede ne konuştu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı görüşmede ne konuştu?

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir