Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasette 50+1 tartışmalarıyla ilgili konuştu: O konuda değişikliğe giderse parlamento gider

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden sonra Erdoğan’ın, yüzde 50+1 için “Mahsurlu olduğunu anladık” dediğini anlatmış ve bu açıklamayla “yüzde 50+1” tartışması başlamıştı.

SİYASETÇİLERİN GÜNDEMİ OLDU

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek 50+1 oy şartının “Türkiye’de kutuplaşma ve kamplaşmaya yol açtığını” belirtmiş ve “50+1’in bugün de gelecekte de problem çıkaracağı kanaatini taşıyorum” demişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli ise dün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, “Yüzde 50+1 oy sistemini eleştirenleri makul görmemiz mümkün değildir. 50+1 cumhurbaşkanlığı sisteminin mihveridir” ifadelerini kullandı.

“İLGİLİ KARAR MERCİ PARLAMENTODUR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Burada 50+1 tartışmalarına da değinen Erdoğan, “Bunların hepsi maalesef yalan dolan, bu tür şeyler. Bu konularla, özellikle Anayasa değişikliğiyle ilgili karar merci parlamentodur. O konuda değişikliğe giderse parlamento gider. Parlamento değişiklikle ilgili bir karar verdi. Yeni bir karar verir mi vermez mi görürüz.” sözlerine yer verdi.

Son Dakika! Faiz kararı öncesi Erdoğan'dan dikkat çeken mesaj: Mücadelem sürecekSon Dakika! Faiz kararı öncesi Erdoğan’dan dikkat çeken mesaj: Mücadelem sürecek Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret mesajı: Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğizSon Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan asgari ücret mesajı: Dar gelirlilerin üzerindeki yükü hafifleteceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'Helalleşme' tepkisi: Sen önce başörtülü kızlarımdan helallik dileCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na “Helalleşme” tepkisi: Sen önce başörtülü kızlarımdan helallik dile

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberi KaydetBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir