Şiddet uygulayan kocasını öldürmekle yargılanan bayan tahliye edildi

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen birinci duruşmaya tutuklu sanık Fatma K, şahitler ve taraf avukatları katıldı.

Söz verilen Fatma K, maktul eşinin meskene her vakit alkollü geldiğini, çocuklarına ve kendisine eziyet ettiğini öne sürdü.

Olay günü de maktulün meskene alkollü biçimde geldiğini, çocuğunu darbedip küfürler ettiğini tez eden Fatma K, “Kendisi, tabipten temin edilen renkli, uyuşturucuya emsal haplar kullanıyordu. Hap almak için para bulmamı istedi, ben de paramın olmadığını söyleyince bana vurdu. Bana yumruk ve tokatlarla saldırdı, dişlerim kırıldı. Bize eşimin ailesi bakıyordu, ben de çalışmıyordum.” sözlerini kullandı.

Olay öncesinde de eşinden sık sık eziyet gördüğünü aktaran Fatma K, maktulün olay günü kendisinden sonra çocuklarına saldırdığını, azap ettiğini söyledi.

Evde bir arbede halinin yaşandığına değinen Fatma K. “Rastgele hepimize tekme, tokat atıyordu. Sokak kapısına hakikat geldiğinde yandaki mutfak kapısı açıktı. Kızım H.K’nin boğazına daha evvel bıçak dayadığı için korktum. Mutfaktaki bıçağa bakınca, kızıma bir şey yapacak dehşetiyle bıçağı ondan evvel aldım. Üzerime gerçek geldi. Bu sırada kızıma da hem saçından tutuyor, hem de vuruyordu.” diye konuştu.

Fatma K, kızını maktulün elinden kurtarmaya çalışırken, arbede esnasında elindeki bıçağın maktule denk geldiğini görmediğini, öldürme kastıyla hareket etmediğini savundu.

Tutuklu sanık, 24 yıllık evlilikleri boyunca eşinden daima azap gördüğünü bildirdi.

MAKTÜLÜN BABASI GELİNİNİ SAVUNDU, ŞİKAYETÇİ OLMADI

Çiftin oğlu da annesinden şikayetçi olmadığını babasının daima kendilerine eziyet ettiğini, dövdüğünü kaydetti.

Maktulün Babası Ferruh K. ise maktul ve sanığın üst katında yaşadığını, olay günü oğlu olan maktulün konuta alkollü halde geldiğini gördüğünü lisana getirdi.

Eve gelirken kendisine sövdüğünü anlatan Ferruh K, maktulün herkesle hengame eden bir yapıya sahip olduğunu belirtti.

Ferruh K, “Şikayetçi değilim. Fatma melaike üzere insandır lakin oğlum her berbatlığı yapardı. Fatma sinek dahi öldüremez. Bu olay istemeyerek olmuştur. Oğlumun konuta gelirken gördüğüm hali sarhoş bir haldi. Kapının ziline basmadı, ayağıyla vurdu. Ben evdeyken üste gelen sesler oğlumun küfür sesiydi, ‘Döveceğim, keseceğim’ halinde kelamlar de söylüyordu.” sözlerini kullandı.

Duruşmada tabir veren öteki şahitler da maktulün alkol sorunu yaşadığını, ailesine makûs davrandığını bildirdi.

Mahkeme heyeti, Fatma K’nin tahliyesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Öte yandan, Fatma K’ye takviye için Seydişehir Adliyesi önünde toplanan, ellerinde, “Şiddet kurbanı oldu, baht kurbanı olmasın”, “Suçsuz gelinimi çıkarın” pankartları taşıyan Beyşehirli bayanlar, tahliye haberinin sevincini yaşadı.

Beyşehir ilçesi Hamidiye Mahallesi’nde 3 çocuk annesi Fatma K, 4 Ocak’ta eşi Mustafa K’yi (48) ekmek bıçağıyla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanmıştı.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*