Salgın gölgesinde 93’üncü Akademi için geri sayım

Salgın gölgesinde 93’üncü Akademi için geri sayım

Kültür Sanat Servisi

93. Oscar için geri sayım başladı. Akademi ödülünün kazananları, pazarı pazartesiye bağlayan gece belli olacak.
Los Angeles’taki tarihi Union Station’da fiziksel katılımlı bir açık hava organizasyonu olarak gerçekleşecek tören için hazırlıklar sürüyor.

1939’dan bu yana ‘Dark Knight Rises,’ ‘Pearl Harbor,’ ‘Catch Me If You Can,’ ‘Hail Caesar’ ve ‘Blade Runner’ gibi 200’e yakın filmin bazı sahnelerine ev sahipliği yapan tarihi tren istasyonu bu kez Oscar’ın konuklarını ağırlayacak. 3 saat sürmesi planlanan törenin bazı bölümleri Hollywood Dolby Theatre’da gerçekleştirilecek. Seyahat kısıtlamaları sebebiyle törene katılamayan adaylar için Avrupa’da alanlar kurulacak.

David Fincher’ın yönetmenliğini üstlendiği “Mank” en iyi film ve yönetmen dahil 10 adaylıkla Oscar listesinin ilk sırasında yer alıyor. “Mank”i 6’şar adaylıkla “Nomandland”, “Sound of Metal”, “Minari”, “The Father”, takip ediyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir