Rıdvan Dilmen: Galatasaray’a santrfor kural

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray-Giresunspor maçının akabinde TV 8.5 ekranlarından değerlendirmelerde bulundu.

Deneyimli spor yorumcusu Okan Buruk’un yanılgı yaptığını söz ederken, “Okan Buruk bugün başından sonuna kadar yanlışlar içindeydi. Maça Gomis ile başlaması gerekirdi. Gol gelmeyince panik başladı ve yanılgı sonucu Galatasaray yenildi. Okan Buruk, bugün maça daldı ve şuursuz değişikliklere gitti.” halinde görüş bildirdi.

“Mertens zarurî değildi”

Seyircinin isteğiyle Mertens’in oyuna girmesini gereksiz bulan Dilmen, “Bugün Mertens’i oynatmak zorunda değilsiniz. Fakat sadece taraftar istiyor diye oyuna sokmak zorunda kaldınız. Çabaladı lakin çok fazla atak oyuncuyla birlikte oynadığı için kendisine yer bulamadı zati oyuncu.” dedi.

“Seferovic’ten daha bir santrfor lazım”

Seferovic’in kâfi olmadığını da söyleyen Rıdvan Hoca, “Midtsjö, Oliveira ve Torreira’dan lakin ikisini ayna anda oynatabilirsiniz. Planlamada 1 oyuncu fazla, Avrupa’da da yoksunuz. Bunlar önemli maliyetle gelen oyuncular. Galatasaray’ın Seferovic ve Gomis’den daha düzgün bir forvete gereksinimi var. Daha da değerlisi 10.5 oynayabilecek Necati Ateş üzere bir oyuncu gerekiyor.” tabirlerini kullandı.

“Oliveira çabucak gitmeli”

Rıdvan Dilmen’in başka öne çıkan kelamları şu halde:

“Galatasaray’dan bir futbolcu göndermek zorunda kalsam Oliveira’yı gönderirim. Şu anda bu kadar fazla orta alana sahip olma lüksünüz yok. Tıpkı şey Fenerbahçe için de geçerli yeni transferlerden kimilerini gönderme bahtım olsa hiç düşünmem. Sergio Oliveira’nın oyundan çıkarken yüzünün aldığı ifadeyi gördünüz mü? Kulübede oturacağı vakitler olacak. Çok zorlanacak Galatasaray bu rotasyonu yönetirken.”


“Fenerbahçe’ye Pedro tipi forvet şart”

“Galatasaray’ın Fenerbahçe’nin aldığı Joao Pedro tipi bir oyuncuya gereksinimi var. Galatasaray’ın şampiyonluk yarışında olması için idarenin ve teknik takımın oturup konuşması gerekiyor. Geçen hafta kazandı lakin 1 puan alsa bile uygundu o oyunla.”


“Hakem sahanın en iyisiydi”

“Maçın en yeterlisi kim dersen, tartışmasız hakem Kadir Sağlam’ı söylerim. Çok beğendim bugünkü performansını.”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*