Prens William ve Kate Middleton, yeni meskenlerine taşınacak

Cambridge Dükü Prens William ve Düşes olan eşi Kate Middleton’ın, Kraliçe 2’nci Elizabeth’e yakın olmak istediği biliniyor.

Londra’daki meskenleri Kensington Sarayı ile Norfolk’taki hafta sonu konutları olan Amner Hall ortasında vakit geçiren çift, Adelaide Cottage meskenine taşınmaya karar verdi.

Bu yaz taşınıyorlar

Adelaide Cottage, son devirde hareket kabiliyeti meseleleri yaşayan 96 yaşındaki Kraliçe’nin ikametgahlarından olan Windsor’a yakın olmasıyla biliniyor.

Mail’in haberine nazaran, William-Kate çiftinin, bu yaz dört yatak odalı meskene taşınma kararını teyit ettiği belirtiliyor.

“Dört yatak odalı, mütevazı bir ev”

Çiftin çocukları George, Charlotte ve Louis’in, bölgedeki mahallî bir okula başlaması bekleniyor.

Konuyla ilgili bir kaynak, “Kate ve William, Windsor’da yeni hayatlarına başlama konusunda mütevazı bir mesken için çok hevesliydi. Adelaide Cottage, dört yatak odalı bir mesken olduğu için buna uyuyor. Daha fazlasına gereksinim duymuyorlar.

“Gösteriş istemiyorlar”

Okullara ve Kraliçe’ye yakın beğenilen bir aile konutundan diğer talepleri yok. Vergi mükelleflerine yük olmamak için çok gösterişli, yenileme yahut ekstra güvenlik gerektiren rastgele bir şey istemedikleri konusunda kararlılar.” dedi.

Kraliçe’ye ‘en yakın olma’ mücadelesi

Daha evvel İngiltere basınında çıkan haberlerde, Kate Middleton ve Prens William’ın, Prens Andrew ile İngiliz Kraliçe’ye “en yakın olma” uğraşı verdiği belirtilmişti.

Haberde, “William ve Middleton, Kraliçe’nin Windsor yerindeki mülk Adelaide Cottage için Andrew ile fiilen çaba halinde.” denilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*