Polonya’daki askeri müzede seks skandalı: Yetkililer açıkladı

Polonya’da Swinoujscie kıyı kasabasındaki Fort Gerhard askeri müzesi, değişik bir ikaz yayınlayarak gündem oldu.

Askeri müzede çalışanlar, CCTV kameralarına baktığında, müze içinde seks yapan ziyaretçilerin olduğunu fark etti.

Sahil Savunma Müzesi’nin toplumsal medya sayfasından yaptığı açıklamada, ‘Misafirlerimizin rica olunur… Nasıl söyleyebiliriz bilmiyorum. Müzede aşk sanatı yapmayalım” denildi.

19. yüzyıldan kalma eski bir Prusya kalesinin bir modülü olan Swinoujscie kıyı kasabasındaki Fort Gerhard müzesi, yeni güvenlik kameraları kurduktan sonra çok sayıda konuğu müzede cinsel bağa girerken yakaladıklarını söyledi.

Müze tarafından paylaşılan gönderide, ‘Misafirlerimizden anlayışlı olmalarını diliyoruz. Müzede sergilenen modüllerin birçok uzun yıllar öncesine ilişkin ve büsbütün farklı ahlaki normlara alışkın – muhafazakar, hatta ortodoks ve pervasız. Onları rahatsız etmeyelim!’ sözleri kullanıldı.

Müze müdürü Piotr Piwowarczyk lokal gazete Gazeta Wyborcza’ya mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir aydan kısa müddet içerisinde üç farklı kayıta rastladık. Kaleye gelen ziyaretçilerin çeşitli mizaçları var, kimileri çok muhafazakar. Ziyaretleri sırasında bu türlü şeylerle karşılaşarak şok olmalarını istemiyoruz” dedi.

Polonya maddelerine nazaran, toplum içinde seks yasa dışı olarak kabul edilir. Ahlaksız davranışlarda bulunanlar ya gözaltı, mahpus ya da para cezasına çarptırılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*