Orhan Pamuk’un Veba Geceleri romanı sesli kitap oldu

İlk olarak son kitabı “Veba Geceleri”nin sesli formatı ile edebiyat severler ile buluşan Orhan Pamuk’un romanları, bugüne kadar 60’tan fazla lisana çevrilerek, 100’den fazla ülkede yayınladı.

Nobel Edebiyat Mükafatı de dahil ulusal ve memleketler arası pek çok ödülünün sahibi olan ve 2006 yılında Time mecmuası tarafından dünyanın en tesirli 100 insanı ortasında gösterilen Orhan Pamuk’un son kitabı ‘Veba Geceleri’, yerli sesli kitap platformu olan Dinlebi tarafından sesli kitaba dönüştürüldü.

İHA’da yer alan habere nazaran; birinci sesli kitap ‘Veba Geceleri’ oldu Orhan Pamuk’un son beş yıldır üzerinde çalıştığı son kitabı Veba Geceleri, 1901 yılında 3’üncü Veba Pandemisi devrinde Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger Adası’nda geçiyor.

Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey hususlarını bir masal havasıyla tartıştığı bu tarihi roman Dinlebi Sesli Kitap uygulaması ile edebiyat severlerle buluşuyor.

Sayfa: 544

Çok satan romanalrın yazarı

Sadece Dinlebi uygulaması üzerinden erişilebilecek “Veba Geceleri”nin seslendirmesi ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Fazilet Akakçe tarafından yapıldı.

Orhan Pamuk’un Sessiz Konut, Beyaz Kale, Kara Kitap, Yeni Hayat, Benim Adım Kırmızı, Kar, Masumiyet Müzesi, Başımda Bir Tuhaflık ve Kırmızı Saçlı Bayan üzere çok satan romanları da önümüzdeki periyotta sesli kitap severlerle buluşacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*