0

OnePlus 9 için ilk bilgiler geldi

OnePlus, her yıl amiral gemisi akıllı telefonunu yılın ilk yarısında ve T versiyonunu yıl sonuna doğru tanıtmıştı. Bu yılın Nisan ayının başlarında, ise OnePlus 8 ve 8 Pro modelleri resmi olarak sergilenmişti. Gelen son bilgiler, şirketin OnePlus 8T’nin piyasaya sürülmesinden sadece 5 ay sonra, Mart ayında OnePlus 9 akıllı telefonunu tanıtacağını gözler önüne seriyor.

Samsung’un bile, amiral gemisi Galaxy S21 serisini, her zamanki Şubat lansmanına kıyasla gelecek yıl Ocak ayında tanıtacağı söyleniyor. Şirketin CEO’su, OnePlus 8T Pro akıllı telefon olmayacağını doğrulamıştı. Bu yüzden OnePlus’ın OnePlus 9 ile birlikte OnePlus 9 Pro’yu da tanıtması bekleniyor.

Firma Snapdragon 875’i bekleyecek ve yeni modellerini SD 875 ile donatacak. Ancak şirketin 120Hz’den 144Hz yenileme hızı ekranına geçip geçmediğini görmek için beklememiz gerekecek. Bu haftanın başlarından bir başka söylenti ise OnePlus 9’un kod adının ‘Limonata’ olacağını gözler önüne sermişti.

Son gelen bilgilere göre; kod adı “Bille” olan Nord N10 5G ve kod adı “Clover” olan Nord N100’ün 26 Ekim’de tanıtılacak. Şimdi yeni bir sızıntı, telefonun arka tasarımını, 8T’ye benzer bir kamera kesimiyle gösteriyor. Ayrıca ön bölümde nokta çentikli ön kamera yer alacak.

Daha önceki söylentilere dayanarak, uygun fiyatlı telefonun Snapdragon 690 5G SoC, 6GB LPDDR4x RAM, 128GB depolama, LED flaşlı 64MP arka kamera, 8MP ultra geniş kamera, 2MP ile desteklenen 90Hz yenileme hızına sahip 6,49 inç Full HD + ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz. Türkiye’de de uygun fiyatla satılmasını beklediğimi N100 modeli bakalım beklentileri karşılayacak mı?

Durdu Kural

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir