0

NVIDIA RTX 3000 Mobile serisi için tarihi açıkladı CES 2021 kapsamında tanıtılması heyecanla beklenilen ürünlerden birisi de, NVIDIA RTX 3000 Mobile serisi…

Performansıyla bu kadarına da gerek yok dedirten RTX 3090 ve stok problemleri ile gündemden düşmeyen RTX 3080’in mobil versiyonları 12 Ocak tarihinde tanıtılacak. Bu tarihten sonra RTX 3000 serisi ekran kartlarını kullanan dizüstü bilgisayarları piyasada görebileceğiz.

👀👀👀 pic.twitter.com/AHn0BWTYBh

— NVIDIA GeForce (@NVIDIAGeForce) January 9, 2021

Bir kaynağa göre tanıtım videosu dört farklı ipucu içeriyor, bunlar; bir oyuncu dizüstü bilgisayarı, Outriders oyunu, GeForce RTX logosu ve yeniden boyutlandırılabilir BAR olarak öne çıkıyor.

Ayrıca yeniden boyutlandırılabilir BAR desteğinin, Nvidia’nın RTX kartları için gelecek bir sürücü güncellemesine dair ipucu içerdiği de düşünülüyor. Ek olarak Nvidia’nın, AMD‘de yer alan Akıllı Erişim Belleği özelliği gibi, kare hızlarını iyileştirmek için CPU ve GPU arasındaki verimi artırması da beklentiler arasında.

Tabii ki anakart üreticilerinin, hem Intel hem de AMD CPU‘ların bu özelliği etkinleştirebilmesi için BIOS güncellemeleri sağlaması gerekecek. Ancak Nvidia‘nın tanıtım videosundan yola çıkarak görünen o ki, ekran kartı üreticisi gerekli sürücü desteğini sunmaya hazır.

Nvidia’nın CES 2021 basın etkinliğinin, 12 Ocak salı günü 09:00 PT / 12 PM ET‘de gerçekleşeceğini hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir