Meral Akşener Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında konuştu: Tehlikeye atamayız

Toplantı üzerine toplantı yapan altılı masa Cumhurbaşkanı adayını belirleyemezken her geçen gün farklı farklı isimler zikrediliyor. Evvel İBB Lideri Ekrem İmamoğlu denildi, akabinde Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş ismi önerildi.

Kılıçdaroğlu ismi ön plana çıktı

Aday krizi yaşayan Millet İttifakı’nın kurucu ortağı CHP’de genel lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi dillendirilmeye başlandı. Lakin Kılıçdaroğlu ismi, kendi partisi ve HDP’nin dışında öbür ortaklar tarafından hali hazırda kabul görmedi.

Akşener ‘Kılıçdaroğlu kazanır’ diyemedi

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, açık açık belirtmese de CHP Önderi’nin aday olmasına sıcak bakmıyor.

Bugün sabah saatlerinde bir televizyon programına katılan Akşener’e, “Kriterlerinize nazaran Kılıçdaroğlu kazanacak bir aday mıdır?” sorusu yöneltildi. Evvel ne diyeceğini bilemeyen Akşener, “Bu artık çok yeterli bir soru olmadı.” deyip, güldü.

“Bu seçimi tehlikeye atamayız”

Sonrasında konuşmasını sürdüren Akşener, “Ben şimdi bilmiyorum. İçtenlikle söylüyorum, nitekim bilmiyorum. Cumhurbaşkanlığı çok değerli bir makam, herkes hazır, ben hariç. Bunu hakikat, düzgün, dürüst konuşacağız, paylaşacağız. Kemal Beyefendi ile ise Kemal Bey’le, öbür birisiyleyse öbür biriyle olmak durumunda. Fakat bu seçimi tehlikeye atamayız. 2018’deki heyecanı ve telaşı yapmamamız gerekiyor. Akıllı, mantıklı, sağduyulu ve sakin olmamız lazım.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*