Maurizio Gherardini’nin Fenerbahçe Beko’daki rolü değişti

Fenerbahçe Beko, 2014 yılından beri kulüpte genel menajerlik yapan Maurizio Gherardini‘nin vazifesinin değiştiğini açıkladı. Gherardini sarı-lacivertlilerdeki vazifesine Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Genel Yöneticisi olarak devam edecek.

Maurizio Gherardini’nin yerine genel menajerlik misyonuna ise Derya Yannier getirildi.

Fenerbahçe’nin açıklaması şu halde:

“Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Ekibimizin idari takımının iki pahalı ismiyle yine mutabakata varılmış ve birebir vakitte vazife tanımlamaları yine yapılmıştır.

Buna nazaran, 2014 yılından bu yana Erkek Basketbol Şubemizde “Genel Menajer” olarak vazife alan ve şubemizin bu süreçte elde ettiği muvaffakiyetlerde kıymetli hisse sahibi olan Maurizio Gherardini, 1 Temmuz 2022 prestijiyle misyonuna iki yıl boyunca “Fenerbahçe Basketbol Operasyonları Genel Direktörü” unvanıyla devam edecektir.

Fenerbahçe Ailesine 2021 yazında katılan ve bu tarihten itibaren şubemizde Erkek Basketbol Genel Menajer Yardımcısı olarak vazife yapan Derya Yannier ise 1 Temmuz 2022’den itibaren “Fenerbahçe Erkek Basketbol Şubesi Genel Menajeri” olarak vazife yapacaktır.

Erkek Basketbol Şubemizin istikrarlı yapısını daha da ileriye taşıyacağına inandığımız bu yapılanmanın Kulübümüz ve pahalı yöneticilerimiz için güzel olmasını diliyoruz. “

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*