0

LG’den FreeSync ve G-Sync destekli televizyon Güney Koreli teknoloji devi LG, üst segment televizyonlarını CES 2021 kapsamında sergiliyor. Şirket, …

LG’nin G1 ve C1 serisi televizyonları çeşitli ekran büyüklüğü opsiyonlarıyla gelecek. LG C1’in; 48 inç, 55 inç, 65 inç, 77 inç ve 83 inç seçenekleriyle raflarda yerini alacak. G1 serisi ise; 55 inç, 65 inç ve 77 inç opsiyonlarıyla geliyor.

Yapay zeka destekli LG G1 ve C1 OLED televizyonlar, 4. nesil Alpha 9 işlemcisinde gücünü alıyor ve iki model de 4K çözünürlük desteği ile tüketici karşısına çıkacak. İki cihaz arasındaki ayırıcı fark ise, G1 modellerinin farklı standlarla satın alınabilmesi ve üç ayaklı bir stand ile gelmesi oldu. C1 modelinde ise bu konuda tüketicilere bir opsiyon sunulmuyor.

LG televizyonların bir diğer öne çıkan özelliği de LG’nin NVIDIA ve Xbox ortaklığı sonucunda geliştirilmiş olması. İki cihaz da oyun odaklı yeteneklere sahip. G1 ve C1 modelleri, AMD FreeSync ve G-Sync teknolojileri ile uyumluluk gösteriyor. Aynı zamanda bu cihazlara, Google Stadia uygulaması da sunulacak.

LG’den fiyat açıklaması gelmedi

LG, tanıttığı üst segment televizyonları için fiyat ve çıkış tarihi açıklaması yapmadı. Ancak beklentiler; cihazların birkaç ay içerisinde piyasaya sürüleceği ve fiyatların da uçuk olacağı yönünde oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir