LeBron James bir birincinin daha peşinde

LeBron James’in önümüzdeki günlerde grubu Los Angeles Lakers ile yeni mukavelesi imzalaması bekleniyor.

James’in önünde 1 artı 1 yahut 1 artı 2 yıllık opsiyonlu mukavele imzalama tercihleri bulunuyor.

Lakers idaresi James’i 3 yıllığına daha takımda tutup grubu yıldız basketbolcunun etrafında şekillendirmek istese de, Amerikan basınına nazaran James’in önceliği farklı.

Oğlu ile birlikte oynamak istiyor

LeBron James’in oğlu Bronny James, Amerikan Lise Basketbol liginde oynuyor. 17 yaşındaki Bronny James, birden fazla otoriteye nazaran babasından bile daha yetenekli olarak görülüyor. Bronny James’in önümüzdeki yıl NBA draftına katılması bekleniyor. Şayet Bronny James draft edilirse, LeBron James NBA tarihinde oğlu ile birebir dönemde basketbol oynayan birinci oyuncu olarak tarihe ismini yazdıracak. Lakin LeBron James için bu da kâfi değil. Basketbolun efsane ismi, oğlu ile tıpkı grupta forma giymenin önceliği olduğunu açıklamıştı.

Bronny’i hangi ekip draft ederse o kadroya transfer olacak

James’in kontrat yenileme sürecindeki en değerli kriter de bu olacak. Amerikan medyası, LeBron James’in oğlunu 2023’te draft etmeyi kabul edecek bir grup ile mukavele imzalayacağını duyurdu. Bleacher Report isimli sitedeki habere nazaran şayet Lakers Bronny James’i takımına katmayı kabul eder ise LeBron James de Lakers ile 3 yıllık opsiyonlu mukaveleye imza atabilir. Baba-oğul 2023 yılında birebir kadroda forma giyerse NBA’de bir birincisi başarmış olup tarihe geçecekler. LeBron James 2023’te 39 yaşında olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*