0

KYK burs ve yurt başvurusu başladı mı? e-devlet KYK başvurusu ne zaman?

KYK yurt başvurusu üniversitelerde yüz yüze eğitimle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten iki önemli açıklamanın gelmesiyle birlikte yeniden gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “yükseköğretimde de en kısa sürede yüz yüze eğitimi başlatmak istiyoruz” diyerek çalışmaların sürdüğünü ifade ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da hâlihazırda yüz yüz eğitimi devam eden 6 sınıfın 3 haftalık değerlendirmesinin yapılacağını ve buna göre karar alınacağını belirtti.

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurt başvurularının yapılacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir tarih açıklaması gelmedi. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan yurt başvurularının, bu yıl yaşanan olağanüstü süreç nedeniyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği ve kamuoyuyla paylaşılacağına değinilmişti.

 YÖK üniversitelere gönderdiği yazıda, akademik takvimin 1 Ekim’den sonra planlanması gerektiğini bildirmişti. Buna göre başvurularla ilgili kısa süre içerisinde yeni bir açıklama yapılması bekleniyor.

SON DAKİKA BİLGİLERİ BU ADRESLERDE OLACAK

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruya ilişkin her tür bilgiye Gençlik ve Spor Bakanlığı (gsb.gov.tr) ve Genel Müdürlüğü’nün resmi internet adreslerinden (kygm.gsb.gov.tr) ulaşabilecek. Gelişmeler Bakanlığın sosyal medya hesaplarından da (@gencliksporbak) takip edilebilir.

 

Durdu Kural

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir