Kripto yatırımcılarından etraf odaklı CleanSilver projesine dayanak

İklim değişikliğinin tesirleri gün geçtikçe artarken, yatırımcıların sürdürülebilir uygulamaları tercih etmesi, iş dünyasının etraf odaklı projelerine sürat kazandırıyor.

Statista’nın mevzuya dair açıkladığı 2021 datalarına nazaran, dünya çapındaki profesyonel yatırımcıların yüzde 82’si gelecek devirde toplumsal sorumluluk alanındaki yatırımlarını artırmayı planlıyor.

Sürdürülebilirlik unsurlarıyla blokzinciri teknolojisini buluşturduğu yeni projesini hayata geçiren lüks gümüş takı üreticisi Silveroni ise lüks takı dizaynında siyanür liçi kullanımını azaltmayı hedeflerken, hem yatırımcıların sürdürülebilir etraf odağında çıkar elde etmesini sağlıyor hem de üretim hacmini artırıyor.

Hususa dair değerlendirmede bulunan Silveroni Kurucusu Şefik Peyda Çetin, “Doğal kaynaklarımız her geçen gün tükenirken sürdürülebilirlik çalışmaları kritik bir ehemmiyet kazanıyor. Bu yüzden Silveroni’nin ‘Sıfır Siyanür’ mottosuyla yola çıktığı ve DApp (merkeziyetsiz uygulama) teknolojisiyle geliştirdiği CleanSilver projesi sırf bölümünün öncüsü olmakla kalmıyor, tıpkı vakitte öteki bölümlere de ilham veriyor.

Projenin yatırımcıları da çevreci kripto para projesi CleanSilver ile çıkar elde ederken, siyanür kullanımının önüne geçiliyor” dedi.

Silveroni Kurucusu Şefik Peyda Çetin

KRİPTO YATIRIMCILARI TAKI ÜRETİMİNDEN YARAR SAĞLIYOR

Siyanürsüz üretim yapmak için birçok araştırmanın gerçekleştirildiğini belirten Şefik Peyda Çetin, “Gümüş ve takı üretiminde kullanılan en yaygın metotlardan biri siyanürdür.

Bu formül hem ekonomik hem de en verimli yol olarak görülse de üretim biçimi olarak sürdürülebilir etraf çalışmalarını baltalıyor.

Silveroni ise bu noktada geliştirdiği CleanSilver ile siyanürsüz üretim hedefliyor. Üstelik merkeziyetsiz uygulamalarla geliştirilen proje, kripto yatırımcıların da çıkar elde etmesine imkan tanıyor. CleanSilver projesine yatırım yapan her yatırımcı bir nevi Silveroni markasına iştirak elde ediyor” dedi.

ÇEVRECİ YATIRIMCILAR ÜRETİCİLERİNİ SEÇİYOR

Silveroni’nin DApp uygulamasının, sıfır siyanür maksadını destekleyen yatırımcıların kolaylıkla yatırım yapabilmelerine ve mevcut projeleri görüntülemelerini sağlayarak etrafa hassas sürdürülebilir üretimi seçen projeleri desteklemelerine fırsat yarattığını aktaran Şefik Peyda Çetin, “Yatırımcılar CleanSilver aracılığıyla Silveroni çatısı altında satışa sunulan dizaynlara ilişkin üretim alanlarını görüntüleyebiliyor. Üstelik yatırım yaptıkları işletmeleri takip ederek, yatırımlarını anlık olarak farklı bir kuruma aktarabiliyor.

Bu sayede harita üzerinden yer, üretim hacmi üzere ayrıntıları inceleyerek ödemelerini tamamlayabiliyor ve Silveroni Token’ın direkt üreticiye iletilmesiyle üretici token pahası kadar üretim hacmi artırılabiliyor” diye konuştu.

SANAL KAİNATTAN MADEN ÜRETİMİNE DAYANAK

Kripto ile hayatımıza giren blokzinciri teknolojisinin tüm kesimlerde yenilikçi projelerin önünü açtığını belirten Şefik Peyda Çetin, “Dijitalde şimdi keşfedilmemiş ve ilerleyen devirde uygulanacak birçok alan ortaya çıkarken, metaverse e sırf takı değil tüm dalların geleceği olacak.

Bu noktada Silveroni’nin token projesi kapsamında metaverse’te geliştirdiği ’S-Mine from And to Kingdom’ ile gelirlerinin bir kısmını siyanür kullanmayan madenlere aktararak üretimlerini destekliyor. Madenlere fiyatsız danışmanlık hizmeti verecekleri gruplar için çalışmalarını sürdürürken de Silveroni NFT market ile tasarımcıların üreticilere ulaşmasını sağlıyor” dedi.

SİLVERONİ TOKEN, SİR UNİQUE İLE DÜNYA PAZARINA GİRECEK

Blokzincir teknolojisinin günlük hayata entegre edilmesi ile insan hayatına önemli yararlar sağlanabileceğini belirten Çetin, “Blokzincir, IoT, NFT, Metaverse, GameFi ve Play to Earn alanlarında teknoloji geliştirirken en büyük destekçimiz Amerika merkezli bu alanlarda dünya çapında teknolojiler hayata geçiren Sir Unique, LLC şirketidir. İş birliğimiz ile birlikte dünya gündeminde ses getirecek çevreci bir projeyi hayata geçirmenin memnunluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

LÜKS TAKILAR NFT’YE DÖNÜŞECEK

Gelecek devirde Silveroni’nin metaverse mağazasıyla birlikte kullanıcıların satın alacakları takıları sanal kozmosta ayrıntılı görüntüleyebileceklerini ve avatarları ile deneyimleyebileceklerini söyleyen Şefik Peyda Çetin, satın alınan esere hem fizikî hem de NFT olarak sahip olunabileceğinin altını çizerek şu bilgileri paylaştı: “Gümüş takı toptancısı Silveroni’nin önceliklerinin birinci sırasında sürdürülebilirlik odaklı çalışmalar yer alıyor.

Bu çalışmalar sonucunda ise sıfır siyanür gayesine ulaşmanın yanı sıra gelişen teknolojiyi hem üreticiler hem de yatırımcılar için avantaja çevirmek ve etraf odaklı projeler oluşturmak amaçlanıyor. Etraf hassas tüketicilerden oluşan bir topluluğa sahip olmak ise sürecin en hoş yanlarından biri olurken kitlemizin süratle büyüyeceğine inanıyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*