0

Kingston, yeni nesil yol haritası ile CES 2021’de Sabit disk ve RAM üreticisi Kingston, CES 2021 kapsamında yeni nesil depolama ürünlerini tanıttı. Kingston…

İlk PCIe NVMe Gen 4.0 SSD’si ile dikkatleri üzerine toplayan teknoloji markası, 3.2 USB girişine sahip harici SSD‘sini de tanıttı.

Kingston ‘ın Ghost Tree adındaki yüksek performanslı Gen 4.0 sürücüsü, CES 2021‘de tanıtılan diğer SSD’lere göz dağı veriyor. Ghost Tree, 1 TB ile 4 TB arasında değişen kapasitelerde 7000 MB/saniyeye varan okuma ve yazma hızı vaat ediyor.

Kingston Ghost Tree ile tüketicileri hedef alırken, SSD pazarının giriş seviyesi içinde NV serisini tanıttı. Yeni NV Gen 3.0 x4 SSD, 2 TB‘a kadar kapasite sunmaya hazırlanıyor.

Teknoloji markası ayrıca, XS2000 adı verilen 500 GB ila 2 TB kapasiteye sahip yeni bir USB 3.2 Gen 2 x2 harici sürücüsünü de piyasaya sürecek. Harici sürücü, 2000 MB/sn süper hızlı veri aktarımına izin veren USB Type-C arayüzüne sahip olacak.

Kingston son olarak, Data Center 1500M U.2 NVMe SSD‘sini de tanıttı. Firma bu ürünü ile bulut bilişim, web barındırma ve sanal altyapılar dahil olmak üzere çok çeşitli veri yüklerini desteklemek istiyor.

Yeni nesil depolama ürünileri ile ilgili açıklama yapan Kingston SSD ürün mühendisliği direktörü Louis Kaneshiro, “CES artık çevrimiçi hale geldiğine göre, dünyanın dört bir yanındaki yeni ve mevcut teknoloji topluluklarıyla bağlantı kurmak için daha büyük fırsatımız var. CES, Kingston’dan gelecekleri paylaşmak için en iyi zamandır. Bu yıl ilk Gen 4.0 NVMe SSD’lerimizi ve bir harici sürücüyü piyasaya sürmekten büyük heyecan duyuyoruz. NVMe söz konusu olduğunda, tüketicilerden veri merkezlerine kadar tüm müşteri segmentini kapsayacağız” ifadesinde bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir