Kapısına ‘dana dili’ bırakılmıştı: Esin Davutoğlu Şenol’u tehdit eden kişinin sözü ortaya çıktı

Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u tehdit eden ve gözaltına alınıp isimli denetim koşuluyla hür bırakılan kuşkulu Mustafa Y.’nin tabiri ortaya çıktı.

‘SOSYAL MEDYADAN TANIŞTIK’ İDDİASI

“DOSTLUK VE BARIŞ SEMBOLÜ OLARAK LİMONATA GÖNDERDİM”

Şenol’un kamuoyu önünde kendisini aşağılayıcı ve iftira nitelikli paylaşımlar yaptığını öne süren Mustafa Y, şu beyanda bulundu:

“Olay günü kliniğinin olduğu binanın altında kendisine limonata göndermemin sebebi, hemoroit rahatsızlığıma yönelik kendisine muayene olmak istememdi. Lakin daha sonra muayene etmeyeceğini de düşünerek vazgeçtim ve kafeden limonatamı alarak çıktım. Gönderdiğim limonata bizim kültürümüzde dostluk ve barış sembolüdür. Kendisini öldürmeyi planlayacak kadar akli istikrarımı yitirmiş olmam kelam konusunu değildir. Kendisinden davacıyım, suçlamayı kabul etmiyorum.”

DANA LİSANINI KABUL ETMEDİ

Şenol’un kliniğinin bulunduğu binaya “dana dili” bırakmadığını savunan Mustafa Y, “Kesinlikle bu türlü bir aksiyonu gerçekleştirmedim. Beni bu türlü provokatif kriminal olayın içine çekme çabası büsbütün hayaldir” tabirlerini kullandı.

Mustafa Y. “tehdit” ve “kişisel bilgileri hukuka alışılmamış olarak ele geçirmek yahut yaymak” hatalarından haftada 2 defa karakola giderek imza atma isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

Başsavcılığın talebi üzerine, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında Mustafa Y. hakkında güvenlik önlemi uygulandığı, önlem kararının aile mahkemesi tarafından onaylandığı ve kararın şüpheliye bildirildiği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, 29 Temmuz’da Esat Şehit Fahri Demir Polis Merkezi’ne giderek Mustafa Y’nin ofisinin bulunduğu katın merdivenlerine “dana dili” bırakarak toplumsal medya üzerinden kendisini mevtle tehdit ettiği savıyla şikayetçi oldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Eskişehir’de gözaltına alınan kuşkulu, çıkarıldığı mahkemece isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*