Jesus: Artık Fenerbahçe’nin teknik direktörü değilim

61. Türkiye Kupası’nı kazanan Fenerbahçe’de zafer sevinci yaşanırken, Jorge Jesus Fenerbahçe teknik direktörlüğünü bıraktığını açıkladı.

2-0’lık Başakşehir maçının ardından konuşan Jesus, Fenerbahçe’ye veda etti.

Portekizli teknik adam açıklamasında şunları söyledi: “Burada çalışmayı istemiyorum veya sevmiyorum gibi bir durum yok. Tam tersi, ben burada olmaktan çok keyif aldım, Türk halkı çok sevgi dolu bir halk. Ama ben bu şekilde karar verdim. Şimdi Portekiz’e gideceğim. Henüz geleceğimle ilgili bir karar vermedim, beklemek istiyorum. Hayallerimden birini gerçekleştirebilecek miyim, bunu göreceğim. Bunun için şu anda bekleyeceğim.

‘YİNE AYNISINI YAPARIM AMA MÜKEMMEL DEĞİLİM’

Bir sezon içinde 3 hazırlık dönemi geçirmiş olduk. Bir sene başı, yazın geçirmiş olduğumuz hazırlık dönemi. Bir Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada geçirmiş olduğumuz hazırlık dönemi. Bir de ülkede yaşanan üzücü deprem nedeniyle lige verilen ara. Bu kadar aranın olması, bu kadar şeyin olması çok fazla şeyi değiştirdi tabii ki. Aynı zamanda daha önce de belirtmiş olduğum gibi ligin sportif gerçekliğini de etkiledi bu. Çünkü pek çok maç sahada oynanmadan kazanıldı. Yaptığım şeylere baktığım zaman bir şeyleri farklı yapar mıydım diye düşündüğümde evet belki birkaç şeyi farklı yapabilirdim ama yaptığım çoğu şeyin yine aynısını yapardım diye düşünüyorum. Ama hiçbirimiz mükemmel değiliz. Ben de değilim.”

Jorge Jesus, Fenerbahçe’nin başında çıktığı 52 maçta 35 galibiyet, 10 beraberlik ve 7 yenilgi yaşadı.

Jesus ile Türkiye Kupası’nı müzesine götüren Fenerbahçe ligde ikinci olup, Avrupa Ligi’nin son 16 turunda şampiyon Sevilla’ya kaybetti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir