İtalya’da feci olay: Selfie çekerken yanardağa düştü!

İZİNSİZ GİRİŞ SONU OLUYORDU

Milliyet’te yer alan habere nazaran, ülkenin turistik yerlerini gezen grup, birçok kişi için ilgi alımlı olan ve dünyanın en ünlü yanardağı olan Vezüv’e gitmeye karar verdi. Kısa bir planlamanın akabinde 4 arkadaş 9 Temmuz günü Pompei kentini ve Vezüv yanardağını gezmeye karar verdi.

Napoli kentinin doğusunda bulunan yanardağa ulaşan 4 kişilik turist kümesi, seyahatin daha ucuza gelmesi ve daha fazla “macera” barındırması için rehber kiralamadan dağa tırmanmaya karar verdi.

Dağın bulunduğu ulusal parkın girişindeki turnikeleri atlayarak geçen turistler, rehber kiralamadı ve kendilerine sunulan inançlı rotayı da terk ederek daha farklı bir yol üzerinden dağın doruğuna ulaşmayı hedefledi.

Telefonunun düşmesine mahzur olmaya çalışan genç adam da istikrarını kaybetti ve telefonu ile birlikte metrelerce derinlikteki kratere yuvarlandı.

SEFERBER OLDULAR

Olayın akabinde yapılan ihbarla birlikte bölgeye polisler ve arama kurtarma takımı sevk edildi. Helikopter yardımıyla kraterin içinden çıkarılan adam, olayı mucizevi formda yalnızca birkaç ufak sıyrık alarak atlattı.

Genç adam tedavi için hastaneye kaldırılırken, kaza sırasında adamın yanında bulunan 3 kişi, dağa tırmanırken belirtilen rotayı kullanmadıkları için polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 kişi ve hastanede tedavisi devam eden adam, yasak bölgeye girmekle suçlanıyor.

2017 YILINDA YAŞANAN OLAY VEFATLA SONUÇLANDI

Son yaşanan kaza, yetkililere nazaran mucizevi halde can kaybı yaşanmadan atlatılmış olsa da, yanardağ ve etrafında bulunan öteki kraterlerde yaşanan kazaların kimileri vefatla sonuçlandı.

Vezüv yanardağı, en son 1944 yılının Mart ayında lav püskürttü. Napoli ve öteki yakın kasabalara yakınlığı nedeniyle dünyanın en tehlikeli yanardağları ortasında sayılıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*