İsviçre’nin Washington Büyükelçiliği’nde panik

İsviçre’nin Washington Büyükelçiliğine bir kişinin izinsiz giriş yaptığı bildirildi. İsviçre’nin Washington Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, İsviçre’nin ABD Büyükelçisi Jacques Pitteloud’un ABD’nin başkenti Washington DC’deki evine bir kişinin izinsiz giriş yaptığı ve şahsın gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada, “29 Mart 2021 Pazartesi günü, İsviçre’nin ABD Büyükelçisinin ikametgahına girmeye çalışan bir kişinin girişi reddedildi ve ardından Büyükelçilik arazisinin dış güvenlik çitinden atladı” denildi.

ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

Söz konusu şahsın ABD Gizli Servisi ve Washington DC Polis Departmanı (MPD) tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Şüpheli hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, ABD basınında çıkan haberlerde şahsın Oregon eyaletinde ikamet eden Christian David Mandeville olduğu iddia edildi.

Açıklmada ayrıca, “Olayda ne Büyükelçi Pitteloud ne de herhangi bir Büyükelçilik görevlisi zarar görmedi” ifadelerini yer verilirken, şahsı gözaltına alan güvenlik güçlerine teşekkür edildi.

İlginizi ÇekebilirABD'de çarpıcı araştırma: Bağışıklık sistemi mutasyonları tanıyorABD’de çarpıcı araştırma: Bağışıklık sistemi mutasyonları tanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir