İsrail polisi bir Filistinli çocuğu daha ömürden kopardı

Türkiye ile İsrail ortasında olağanlaşma görüşmeleri devam ederken, Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu İsrailli mevkidaşı ile Kudüs’te bir ortaya geldi.

İlgili Haber:

Kelamda olağanlaşmak isteyen İsrail güçleri ise bir yandan Türkiye’nin elini sıkarken bir yandan da işgal edilen yerlerdeki katliamlarına devam ediyor.

Filistin Sıhhat Bakanlığınca yapılan yazılı açıklamada, başından ağır yara alan 16 yaşındaki Gays Refik’in kurtarılamadığı kaydedildi.

100 KİŞİ YARALANDI

Filistin Kızılay Örgütü ise İsrail askerleri ile Filistinliler ortasında Nablus’ta çıkan olaylarda 100 kişinin yaralandığını açıkladı.

Olaylarda 2 kişinin gerçek mermiyle, 19 kişinin ise plastik mermiyle yaralandığını duyuran Filistin Kızılay Örgütü, başkalar şahısların ise İsrail askerlerince atılan göz yaşartıcı gazdan etkilendiğini bildirdi.

Görgü şahitlerinin verdiği bilgiye nazaran, gayrimeşru Yahudi yerleşimcilerin Yusuf Türbesi’ne inançlı girişini sağlamak maksadıyla Nablus kentine baskın düzenleyen İsrail askerleri ile buna pürüz olmak isteyen Filistinliler ortasında olaylar çıktı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*