iPhone 14’ünüze iyi bakın: iPhone 14’ün sadece kendi fiyatı değil, tamir fiyatları da can yakıyor

Eğer varınızı yoğunuzu bir iPhone 14almak için harcamayı göze alıyorsanız, mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlamak için elinizden geleni yapmanızda yarar var. Koruyucu bir kılıf, pil sağlığını sağlamak için doğru kullanım uygulamaları ve bir ekran koruyucu en büyük yardımcınız olabilir.

Neden mi böyle diyoruz? iPhone 14 serisinin parça onarımlarının resmi fiyatları açıklandı ve iPhone 13 denklerine göre büyük bir fiyat artışı görülüyor. En azından 9to5Mac tarafından tespit edilen resmi Apple fiyatları bu şekilde.

Apple’dan alacağınız bir iPhone 14 pil hizmeti 99 dolara mal olacak. iPhone 13’te bu fiyat 69 dolar olduğu için kayda değer bir artış olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

iPhone 14 serisindeki bataryalarının, temel olarak iPhone 13 serisindekilerle aynı boyutta olduğunu ve bazı modellerde ufak artışlar veya azalmalar olsa da, önemli bir değişiklik olmadığını da unutmamak gerekiyor. Yani, özellikle standart iPhone 14’ün bir önceki sürüm ile neredeyse aynı özelliklere ve tasarıma sahip olduğu düşünülürse, tamiri çok da farklı olmayacaktır ama fiyatı farklı olacak.

Bu zamların ekonomiye bağlı olduğunu tahmin edebiliriz. Şu anda dünya genelinde ekonomiler oldukça çalkantılı bir dönem yaşıyor ve bileşen üretimi ve lojistik gibi hizmetlerin maliyetleri de doğal olarak yükseliyor. Apple’ın da bu maliyetleri cihazlarının fiyatlarını artırarak dengelemesi şaşırtıcı değil.

Bu arada, iPhone 14 serisinin cihaz fiyatlarının da iPhone 13 modellerine göre oldukça yüksek olduğunu hatırlatalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*