0

Hem şık hem kullanışlı: TCL Wearable Display Google, Microsoft ve Snapchat gibi firmalar akıllı gözlük piyasasındaki başarısız girişimleri ile gündeme…

Google Glass ile teknoloji dünyasında yakın uyandıran akıllı gözlükler, henüz hayatımıza tam anlamıyla girmeyi başaramadı. Snapchat ve Microsoft gibi şirketlerin başarısız girişimleri sebebiyle akıllı gözlük piyasası beklentileri karşılayamadı.

Akıllı gözlükler, hem yüksek fiyat etiketleri hem de kullanıcıların 2020’de tanıtılan Huawei Eyewear II, yüksek fiyatı sebebiyle eleştiri yağmuruna tutuldu.

Rakiplerine göre düşük fiyat politikası benimsediğinin altını çizen TCL, 100 inç TV ile eşdeğer boyutta sanal ekran vaat ediyor. Şık tasarımıyle dikkat çeken Wearable Display, 1080p OLED ekran ile karşımıza çıkıyor. 140 derece görüş açısına sahip olan model, batarya içermiyor.

USB Type-C girişine sahip olan aksesuar, istenildiği takirde bilgisayar ve akıllı telefona bağlanarak ekran paylaşımı gerçekleştirebiliyor. Fiyat etiketi henüz belli olmayan cihazın bu yıl satışa çıkacağı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir