‘Haliç çok hoş oldu’ paylaşımı yapan İmamoğlu’na tepki!

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Haliç’ten yükselen makus kokular ve renk kirlilikleri reaksiyona neden olunca toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. “Haliç çok hoş oldu.” sözünü kullanan İmamoğlu paylaşımında şu kelamlara yer verdi:

“Yılların birikmiş taban çamuru nizamlı olarak temizleniyor, koku sorunu bitti, yeşil alanlar düzenlendi, spor ve yürüyüş alanlarının sayısı arttı, yeni tesisler ve tarihi yapıların onarımları yapılıyor. Değişim devam edecek.”

İmamoğlu’nun bu paylaşımına İstanbullulardan reaksiyon geldi. İBB idaresinin şimdiye dek Haliç’te bir çalışma yapmadığını söyleyen vatandaşlar İmamoğlu’na isyan etti.

İmamoğlu’nun paylaşımına cevap veren AK Parti Beyoğlu İlçe Lideri Abdullah Enes Özkan, “Kepçe, kamyon getirip görüntü çekmekle Haliç temizlenmiyor. Kaç aydır Haliç’in alarm verdiğini söylüyoruz. Ne zamanki kirlilikle ilgili haberler artıyor, algı için Haliç’i temizleme görüntüsü atıyorsun. Haliç senden evvel tertemizdi Lider. Sen temizlemediğin için tekrar kirlendi.” dedi.

İBB’NİN HALİÇ AÇIKLAMASI REAKSİYON ÇEKMİŞTİ

Aylardır alarm veren Haliç için harekete geçmeyen İBB, makûs kokular ve renk kirlilikleri reaksiyona neden olunca evvelki bir açıklama yaptı. İBB Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Lideri Prof. Dr. Ayşen Erdinçler, Haliç’in hiçbir vakit gözyaşı üzere olmadığını ve durumunun da çok makus olmadığını argüman etti. Erdinçler’in bu açıklaması reaksiyonla karşılandı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*