0

Fossil, yeni nesil akıllı saat modellerini duyurdu Akıllı saat tarafında dikkat çeken markalardan birisi olan Fossil yeni nesil akıllı saat modellerini…

CES 2021 oldukça hızlı başladı. Etkinlik öncesinde de pek çok yeni cihazın tanıtıldığını görmüştük. Etkinliğin başlamasıyla birlikte teknoloji şirketleri yeni cihazlarını görücüye çıkartmaya başladı. Bunlardan birisi de giyilebilir akıllı ürünleriyle adından söz ettiren Fossil oldu. Tanıtılan akıllı saatler arasında Gen 5 LTE modeli en çok dikkat çekerken, şirketin lüks markalarla kurduğu iş birliğini de devam ettirdiği görülüyor.

Fossil Michael Kors Access Gen 5E Darci ve Gen 5 LTE özellikleri ve fiyatı

Samsung’un Active Watch saatinin tasarımına ben aynı olan akıllı saatin en büyük handikapı eski işlemcisine sahip olması. Fossil, LTE ile ilk kez Gen 5 LTE olan bir akıllı saat üretmiş oluyor. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi saat, Fossil’in Gen 5 Wear OS platformundan güç alıyor.

Akıllı saatte Snapdragon 3100 işlemcisi yer alıyor ve şaşılmayacağı gibi GPS özelliği entegre edilmiş. Suya dayanıklı yerleşik bir hoparlöre sahip olan cihazın 45 mm’lik bir gövdesi bulunuyor. eSIM kullanılabiliyor ve 349 dolara satın alınabiliyor.

Benzer özellikler üzerine kurulu Michael Kors Access Gen 5E versiyonunda ise daha özel bir kayış tasarımı bulunuyor ve LTE özelliği yer almıyor. Kadınlara hitap eden MK versiyonu, 250 dolardan satışa çıkıyor.

Skagen Jorn Hybrid HR özellikleri ve fiyatı

Fossil yeni nesil akıllı saat

Fossil imzalı bir diğer akıllı cihaz da Skagen Jorn Hybrid HR, oluyor. Diğer modellere göre daha uygun fiyatlı olan bu akıllı saat, geleneksel saat görünümünü seven kişilere sesleniyor. Adı üstünde hibrit yapısı sayesinde 2 haftalık kullanım ömrü sunabilen saat, 195 dolarlık bir fiyatla kullanıcının karşısına çıkıyor.

Söz konusu saatlerin tamamı donanımsal olarak benzer özelliklere sahip. Farklı tasarımlarla karşımıza çıkan saatler elbette çok da uygun fiyatlı değiller ancak tasarıma dikkat eden ve akıllı ürünleri kullanmayı tercih edenlere sesleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir