Fenerbahçe’de savunma için 3 aday!

Savunamya destek yapmak isteyen Fenerbahçe, 4 koldan harekte geçti.

İşte stoper transferi için adaylar:

Marsilya vermeye hazır: Caleta-Car

Fransız grubu, mukavelesinde son seneye giren Hırvat stoperle yolları ayırmak istiyor. Avrupa’nın büyük liglerinde transfer dönemi bugün sona erecek. Bu nedenle Marsilya, 6 milyon Euro’luk talebini çok daha aşağılara çekmek zorunda kalabilir. Aksi takdirde oyuncuyu bedelsiz olarak kaybedecekler. Fenerbahçe ’nin Caleta-Car’ın durumunu yakından takip ettiği kaydedildi. 25 yaşındaki stoperin, Luan Peres’le Marsilya’da birlikte oynamış olması, yüksek piyasa pahası (Transfermarkt’a nazaran 16 milyon Euro) ve Hırvatistan Ulusal Takımı’nda oynaması, Fenerbahçe için ön plana çıkmasını sağladı. Sarı-Lacivertliler için Caleta-Car, tam manasıyla fırsat transferi olabilir.

Nino için yeni girişim

Fenerbahçe, Kim Min-jae’yi sattıktan sonra Brezilyalı stoper için teşebbüslerde bulunmuş, sonuç alamamıştı. Tekrar stoper arayışına başlanmasıyla birlikte Fluminense’nin yıldızı bir defa daha gündeme geldi. İdare, Nino’yu takıma katmak için Brezilya grubunun kapısını yine çalmayı planlıyor. Sarı-Lacivertliler’in birinci planı, zarurî satın alma opsiyonuyla kiralama teklifinde bulunmak. Bunun reddedilmesi halinde 5 milyon Euro’luk yeni bir teklif yapılması olası. Sarı-Lacivertliler, Fluminense’nin haline nazaran bu sayısı biraz daha artıracak ya da masadan kalkarak listedeki öteki futbolculara ağırlaşacak.

Mumin tekrar gündemde!

Sarı-Lacivertliler’de bu yaz daha evvel de gündeme gelen bir başka isim de Abdul Mumin’di. Vitoria Guimaraes, savunmaya 3 destek yaptı. 4’lü defans oynayan Portekiz takımında stoper sayısı 6’ya yükseldi. Siyah-Beyazlılar’ın Mumin için gelecek teklifleri kıymetlendirme kararı aldığı kaydedildi. Fenerbahçe, 24 yaşındaki savunmacıyı 2 milyon Euro’ya takıma katmayı planlıyor. Guimaraes’in talebinin ise 3.5 milyon Euro olduğu belirtildi. Mumin, Jorge Jesus’un teklifiyle Fenerbahçe’nin listeye aldığı bir isim. Bu nedenle idare, pazarlıklarda sayısı yükseltebilir. Başarılı savunmacının da Sarı-Lacivertliler’e gelme konusunda istekli olduğu öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*