Facebook 2 Milyar Günlük Aktif Kullanıcı Rekoru Kırdı

Binlerce çalışanına veda etmeye hazırlandığı söylenen Meta, Facebook platformunun bu yıl “harika bir başlangıç” yaptığını duyurdu. Şirket, Facebook’un son zamanlarda günde 2 milyar aktif kullanıcı gördüğünü açıkladı. Meta, etkileyici istatistikler sunmanın yanı sıra, popüler Messenger hizmeti için sahip olduğu bazı planları da özetledi.

Şirket, insanların başka bir uygulamaya geçmek zorunda kalmadan Facebook’ta bulduklarını mesajlaşma yoluyla daha kolay paylaşmalarını istediğini söyledi. Bu anlamda Meta, Messenger gelen kutunuza Facebook uygulamasından erişme yeteneğini test ettiğini ve bunu yakında daha fazla kişiye genişletmeyi planladığını belirtiyor. Facebook uygulamasını uzun süredir kullananlar Messenger’ın ya da eski adıyla Chat’in doğrudan Facebook uygulamasına eklendiğini hatırlayacaktır.

Mesajlaşma uygulamalarının Meta için önemini özetleyen şirket, uygulamalarında her gün 140 milyar mesaj gönderildiğini açıkladı. Instagram’da Reels, DM’lerde günde bir milyar kez paylaşılıyor ve Facebook’ta bu trend güçlü bir şekilde büyüyor.

Mesajlaşma hizmetleriyle ilgili yorumlarına ek olarak Meta, bu yıl mesajlaşma özelliklerini Facebook’a entegre etmek için daha fazla yol geliştireceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir