Esnaf, CHP’li vekile ‘zamlardan’ sıkıntı yandı: AKP esnafı bitirdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kent merkezinde esnaf ziyareti yaptı. AKP’ye oy verdiğini söyleyen ve pahalılıktan şikayet eden bir esnaf, “Yıllardır Ak Parti’ye oy verdim lakin son periyotta arka arda yapılan artırımlardan ötürü çok güç durumda kaldık. Bu sefer tek umudumuz Kılıçdaroğlu, tek umudumuz sizsiniz” diyerek kaygı yandı.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, vilayet lideri Coşkun Çağlar Duran ve parti yöneticileriyle birlikte kent merkezinde olan kapalı çarşı esnafını ziyaret etti. Esnaflar, iktisat başta olmak üzere iktidarın yanlış uygulamalarından şikayet ederken, bir esnaf ise yıllardır AKP’ye oy verdiğini lakin son artan maliyetlerden ötürü esnafın sıkıntı bir süreçten geçtiğini kaydederek bir dahaki seçimde CHP’yi destekleyeceğini söyledi.

“BUNLAR BIRAKMAZLAR”

Dükkanı kredilerle döndürdüğünü belirten esnaf, “38 yıldır bu işi yapamıyorum bu kadarını görmedim kredilerle dönüyoruz öteki dermanımız yok seçim inşallah olur fakat bunlar bırakmazlar” diyen esnafa CHP’li Erol, tertibi ayakta tutmak bile artık büyük muvaffakiyet inşallah bir an evvel bir erken seçim olur da Türkiye’ye istikrar gelir bu sıkıntılar da çözülür. İstanbul Ankara’yı da bırakmıyorlardı o denli bir şey yok biraz daha dişimizi sıkacağız” dedi.

“ALLAH SENDEN RAZI OLSUN”

Gürsel Erol’a, bir esnaf, “Türkiye’nin neresinde olursa olsun bir kentte muhalefet olursa karşı tarafta azim gösterir gerçekten de Allah senden razı olsun sayende karşıdakiler harekete geçtiler” sözlerini kullandı.

AKP’Lİ ESNAF: UMUDUMUZ KILIÇDAROĞLU VE SİZSİNİZ

Gazi Caddesi esnafının ziyareti sonrasında kapalı çarşı esnafını ziyaret eden Gürsel Erol’a esnaf ağır ilgi gösterdi. Çarşı esnafından bir vatandaş Erol’a son devirde yaşanan pahalılıktan ötürü işlerinin düştüğünü belirterek yıllardır AKP’ye oy verdiğini bir dahaki seçimde CHP’yi destekleyeceğini söyledi.

100 liralık eseri 500 liraya aldığını söyleyen esnaf, “AK Parti kurulduğundan bu yana daima AK Parti’yi destekledim fakat son devirlerde yaşanan pahalılıktan ötürü artık işlerimizi çeviremez olduk. Ne mal alabiliyoruz ne de aldığımız malı satabiliyoruz. Vatandaşın alım gücü düştüğünden ötürü dükkandan içeriye girmeye korkar hale geldi. Biz nasıl bu duruma geldik hala anlamış değilim. Bu sefer tek umudumuz Kılıçdaroğlu tek umudumuz sizsiniz. Seçildiğiniz günden bu yana Elazığ’ın sesi oldunuz inşallah bakan olduğunuz günleri de görmek nasip olur” diye konuştu.

“ESNAFIMIZ SON ARTIRIMLARDAN ÖTÜRÜ BÜYÜK MAĞDURİYET YAŞIYOR”

Esnaf ziyaretlerinin akabinde açıklama yapan ve 15 Haziran itibariyle seçim kampanyasını Elazığ’da başlattıklarını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bugün Elazığ’daki esnaflarımızı tek tek gezerek meselelerini dinledik kederleriyle dertlendik. Maalesef ülkemizin birçok vilayetinde olduğu üzere Elazığ’da gerek vatandaşlarımız gerekse esnaflarımız son periyotta arka arda yaşanan artırımlardan ötürü büyük bir mağduriyet yaşıyor. Vatandaşlarımız markete pazara çıkamaz duruma gelirken esnafımızda toptancıdan mal alıp tezgahına koyamaz hale gelmiş. AK Parti’nin son yıllarda yapmış olduğun yanlış ekonomik planlamalardan maalesef bu durumun faturasını vatandaşlarımız çekmekte. İktidar, yandaşlarına ihalelerle, 4-5 yerden maaş vererek varlıklı ederken vatandaşlarımız ay sonuna getirmenin, çocuklarının muhtaçlıklarını karşılamanın kederleriyle uğraşmaktadırlar” dedi.

“AKP ELAZIĞ’DA ERİMEYE BAŞLADI”

AKP’nin Elazığ’da erimeye başladığını belirten Erol, “Yaptığımız ziyaretlerden gördüğüm AKP iktidarı büyükşehirler başta olmaz üzere birçok vilayette nasıl erimeye başladıysa Elazığ’da da erimenin başladığını Elazığlı hemşehrilerim bugün bize gösterdi. Allah’ın müsaadesiyle önümüzdeki seçimlerde iktidar olduğumuzda vatandaşlarımızın sıkıntılarını çok süratli bir formda çözeceğiz. Hemşehrilerimizin bugün bana göstermiş olduğu ağır ilgiden ötürü çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” tabirlerini kullandı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*