Eskişehir’de şebeke suyuna yüzde 40 artırım

Yurttaş ekonomik krizle gayret etmeye devam ediyor. Besin, alkol, tütün, akaryakıt, dokuma üzere birçok esere artırım gelmeye devam ederken artık de suya artırım geldi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi suya yüzde 40 artırım yaptı.

Geçen hafta Eskişehir’de suya artırım teklifi oy çoğunluğuyla reddedilmişti. Bu hafta ise karar tekrardan meclise sunuldu ve oy çoğunluğu ile kabul edildi. Alınan karar ile suya yüzde 40 artırım yapıldı.

Karar’da yer alan habere nazaran, teklifin kabul edilmesiyle birlikte gelecek olan artırım yarın faturalara yansıyacak. Yapılan artırıma ait açıklamalarda bulunan AK Partili Murat Özcan, artan enflasyonla birlikte bütün artırımların oy birliği ile meclisten geçtiğini ve bu durumun istisna olduğunu belirtti.

BU AKŞAMDAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Artan güç maliyetlerine ve dolar kurundaki yükselişe dikkat çeken Özcan, dünya genelinde yaşanan bu krizin ülkemizi de etkilediğini vurguladı. Oybirliğiyle geçen artırımın neden olduğunu unsurlar halinde söyleyen Özcan, vatandaşların uluşalım ve su ıstıraplarında daha ölçülü davranması gerektiğini vurguladı. Gelen artırım ise bu akşamdan itibaren geçerli olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*